En İyilerİstanbul

İstanbul’da Çin Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi 7 Restaurant

Ülkemizin yeni trend yemeklerinden Çin yemeği yapan restaurantlara her gün bir yenisi ekleniyor. Oysa ki bundan 10 yıl önce İstanbul’da bir Taksim’de, bir de ilk açılan Kozyatağı Carefour içerisinde Çin yemeği vardı.

Değişen dinamikleri ve Çin mutfağının ülkemizdeki gelişimini heyecan içerisinde takip ediyoruz.

İşin garibi başta bizim de yadırgadığımız ve Çin yemeklerini son zamanlarda biz de severek yemeğe başladık. Özellikle iyi yapılmış bir Acılı Ekşili Çorba (Çin de var mı bilmiyoruz tabii) ve Etli Noodle varsa keyfimize diyecek yok!

Daha önce sizler için İstanbul’da bulunan 50 Çin Restaurantını araştırıp, derlemiştik. Henüz Çin mutfağı lezzetlerine adımınızı atmadıysanız ve “ilk nereden başlayacağım?” diyorsanız, endişe etmeyin. Çünkü en kapsamlı Çin restaurantları listemizi en iyi 7’ye daralttık ve İstanbul’da en iyisinden Çin yemeği yapan en iyi Çin restaurantlarını sizler için derledik.

*Daha önce hazırladığımız İstanbul’daki 50 Çin Restaurantı listemize buradan bakabilirsiniz.

1- Shang Palace - Shangri-La Bosphorus, Beşiktaş

Picture 1 of 7

Shang Palace gerçek otantik Çin-Kanton mutfağının en güzel lezzetlerini deneyimleyeceğiniz restaurantlardan... Kaliteli hizmeti, lezzetleri ve şık dekorasyonu ile uzakdoğu esintilerini iliklerinize kadar hissedebileceğiniz restaurantın öne çıkan lezzetleri Çin Mantısı, Pekin Ördeği ve Noodle... | Adres: Shangri-La Bosphorus, Kat Z, Sinanpasa Mahallesi, Hayrettin İskelesi Sokak, No 1, Beşiktaş, İstanbul | Telefon: 0212 275 88 88
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir