En İyiler

Türklerin En Sevdiği 7 Sokak Lezzeti

2009’dan bu yana hep ”en lezzetli” olanın peşinde olduk. Bu arayışta ”Sokak Lezzeti”nin yeri şüphesiz tartışılmazdı. En lüks restoranlarda, 3 Michelin yıldızlı şeflerin elinden şahane lezzetler denesek de, sokaktakinin yeri gönlümüzde her zaman ayrı. Halk işi daima ana akımdır! Diğer tüm mutfakların gelişimi için lokomotif, dışarıda yediğimiz ve aşina olduğumuz tatlardır.

Sokak Lezzetleri deyince aklımıza ilk ne geliyor düşündük, milletçe pisboğazlığımıza dalalet eden, turiste en çok tavsiye edeceğimiz, yabancı memlekete gidince özleyeceğimiz 7 tane yemeği listeyelelim, arşivi şöyle şuracıkta bir köşede dursun istedik. Bu listeye mutlaka eklemeler yapılabilir ama biliyorsunuz biz 7’ciyiz.

Türklerin En Sevdiği 7 Sokak Lezzeti için buradan buyurun lütfen… Bu arada sizin en sevdiğiniz sokak lezzetlerini de duymak isteriz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

*Bu arada Japon Sokak Lezzetleri’ni de merak edebilirsiniz :)

7- Döner

Picture 1 of 7

Kim ne derse desin, döner Türk'tür ve bizdendir. Son yıllarda tavuk döner mantar gibi türese de, ay sonlarında sıkışan emekçinin, öğrencinin dostu olsa da, katkısız ve iyi etten mamül, dana-kuzu karışık yağlı bir et döner her zaman vazgeçilmez bir sokak lezzetimizdir. Dönerini ayaküstü lüpletmeyi en sevdiğimiz yer ise burası.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

2 thoughts on “Türklerin En Sevdiği 7 Sokak Lezzeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir