İstanbul’da Çin Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi 7 Restaurant

Ülkemizin yeni trend yemeklerinden Çin yemeği yapan restaurantlara her gün bir yenisi ekleniyor. Oysa ki bundan 10 yıl önce İstanbul’da bir Taksim’de, bir de ilk açılan Kozyatağı Carefour içerisinde Çin yemeği vardı.

Değişen dinamikleri ve Çin mutfağının ülkemizdeki gelişimini heyecan içerisinde takip ediyoruz.

İşin garibi başta bizim de yadırgadığımız ve Çin yemeklerini son zamanlarda biz de severek yemeğe başladık. Özellikle iyi yapılmış bir Acılı Ekşili Çorba (Çin de var mı bilmiyoruz tabii) ve Etli Noodle varsa keyfimize diyecek yok!

Daha önce sizler için İstanbul’da bulunan 50 Çin Restaurantını araştırıp, derlemiştik. Henüz Çin mutfağı lezzetlerine adımınızı atmadıysanız ve “ilk nereden başlayacağım?” diyorsanız, endişe etmeyin. Çünkü en kapsamlı Çin restaurantları listemizi en iyi 7’ye daralttık ve İstanbul’da en iyisinden Çin yemeği yapan en iyi Çin restaurantlarını sizler için derledik.

*Daha önce hazırladığımız İstanbul’daki 50 Çin Restaurantı listemize buradan bakabilirsiniz.

2- Little China, Bebek

Picture 2 of 7

13 senedir Bebek'te hizmet veren Little China, Bebek'te Çin yemeği sevenlerin uğrak yeri. Öne çıkan lezzetleri arasında Acı Soslu Sote Dana Eti, Tatlı Ekşi Soslu Tavuk, Noodle ve Buharda Zencefilli Somon yer almaktadır. | Adres: Cevdetpaşa Caddesi, Bebek Palas Apt, No 57, Bebek, Beşiktaş, İstanbul | Telefon: 0212 287 32 78
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir