Diğer Listeler

İstanbul’da Çocuklar için Oyun Alanlı 7 Mekan

İstanbul’da Çocuklar için Oyun Alanlı 7 Mekan

Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyor; çocuk işçilerin olmadığı, çocukların evlendirilmediği, aç kalmadığı ve şiddete maruz kalmadığı bir dünya diliyoruz. Çocuklar milletimizin geleceğidir, onlara sahip çıkmak ise bizlerin görevidir. Gelelim yazımıza.

Çocuğumu alıp nerelere gitsem? Bir restorana gitsem çocuk sıkılacak. Oyun alanı da olsa bir gözetmen, oyun ablası olmadan emanet edemem ki diye düşünüyorsanız bu liste sizin için hayat kurtarıcı olacak. Özellikle İstanbul gibi kalabalık bir şehirde, çocukla dışarı çıkmak çok zor. Elini bir dakika bırakmanız felakete dönüşebiliyor. Bu listede ailenizle çoluk çocuk rahat rahat gidebileceğiniz 7 mekanı listeledik. Şimdiden ailenizle iyi eğlenceler!

1- IKEA

Evinizin her şeyi olan Ikea, şubelerinde gözetmeni olan oyun alanları barındırıyor. Üstelik sinema odaları bile var. Çocuğunuz ya da çocuklarınız İkea içerisinde de istediği gibi eğlenebilir, ortalığı karıştırabilir. İkea kesinlikle çocuk sever bir işletme. İsveç sıcağı bu şekilde oluyor sanırım. Çocuklar oynarken ister evinizde değişiklikler yapın, isterseniz restoranda güzel bir kahve için. Çocuklar içinse yanında brokoli bile olan nefis soslu İsveç Köfte var. İkea çocuklar için bir cennet.

2-Şenol Kolcuoğlu & Muazzez Ersoy

Metrelik kebaplarıyla size bir kebap şöleni yaşatacak olan bu mekanın içerisinde oldukça güzel bir oyun alanı mevcut. Üstelik kameralarla kontrol ediliyor. Hem kebapçı, hem oyun alanlı, hem güvenlikli. İnsan daha ne ister?

Adres: Küçükyalı Sahil yolu Çınar Mah. Turgut Özal Bulvarı No:75 Küçükyalı, 34840 Maltepe/İstanbul – Telefon: (0216) 378 06 06

3- Şazeli, Florya

Steakhouse alanında adı duyulan bu mekanda çocuklar için hem açık hem kapalı oyun alanı var. Tam anlamıyla çocuk sever bir mekan. Serpme kahvaltılarını da denemeye değer.

Adres: Şenlikköy mah., Halkalı cad. No:10, 34153 Bakırköy/İstanbul – Telefon: (0212) 547 01 01

4- Çanak Kebap ve Katmer

Kaliteden ödün vermeyen ve Antep mutfağının hakkını sonuna kadar veren bu mekan çocukları da es geçmeyerek mükemmel bir oyun odası tasarlamış. Enfes yemeklerinizi yerken, çocuklarınız oyun alanında rahat rahat enerjilerini atabilir.

Adres: Acıbadem, Acıbadem Cd. No:115, 36660 Kadıköy/İstanbul – Telefon: (0216) 325 22 34

5- Develi, Ataşehir

Develi’nin künefesi mi övelim, kebaplarını mı? Yoksa nefis etli çiğköftelerini mi? En iyisi biz kocaman oyun alanlarından bahsedelim. Develi yine kalitesini göstererek çocuklar için içinde parkurundan langırta kadar her şeyi düşünerek mükemmel bir oyun alanı hazırlamışlar. Oyun ablalarının gözü ise sürekli çocukların üzerinde. Üstelik PlayStation bile var! Yeni nesil çocuklar bu mekandan ayrılmak bile istemeyebilir. Sizler de rahat rahat yemeğinizi ve tatlınızı yiyebilirsiniz.

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Vedat Günyol Cd., 34746 Ataşehir/İstanbul – Telefon: (0216) 575 68 68

 6- Mihrabat Korusu

Doğa içinde olan bu mekanda çocuklar için en özelinden bir aktivite mevcut: “Doğada Bir Gün”. Uzman gözetmenler eşliğinde çocuklar eğlenirken kendilerini geliştirebilecekler. Bu oyun parkurunun içerisinde; zeka geliştirici oyunlar, temalı oyunlar, animasyon ve beceri oyunları, outdoor oyunları ve saha oyunları var. Şehirden biraz uzaklaşmak isteyen aileler için bu eğlenceli oyunlar sayesinde çocuklar da biraz olsun teknolojik aletlerden uzaklaşıp doğada kendi yeteneklerini keşfedebilecekler. Tabii sizler de bu sırada İstanbul manzaralı restoranda keyfinize bakabilirsiniz.
Adres: Kanlıca Mahallesi, Mihrabat Cd. No:50, 34810 Beykoz/İstanbul – Telefon: 0530 402 13 13
 

7-Sahan, Ataşehir

Caddebostan’da küçücük bir lokanta olan Sahan, şimdilerde zincir restoran haline geldi. Türk ve özellikle Antep mutfağında başarılı olan bu restoran zincirinin Batı Ataşehir şubesinde çocuklar için kocaman bir oyun alanı mevcut. Kendileri “Çocuklar mutlu olursa aileleri de mutlu olur.” demişler ve her şeyi düşünmüşler. Üstelik buradaki gözetmenler, pedagoji eğitimi almış özel gözetmenler. Çocuk tuvaleti, özel servis tabakları gibi minik detaylar ise oyun alanını daha da güzelleştirmiş. Yemeğinizi yerken gözünüz bir anlığına bile olsa geride kalmayacaktır.

Adres: Barbaros Mahallesi, Kardelen Sk. 4/1, 34746 Ataşehir/İstanbul – Telefon: (0216) 315 36 36
Şimdiden çocuklarınızla birlikte sağlıklı, eğlenceli ve lezzetli günler dileriz!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir