En İyilerLİSTELER

İstanbul’da En İyi 7 Sosisli Sandviç (Hot Dog) Mekanı

İstanbul’un En İyi Sosisli Sandviçleri Bu Listede!

Kimine göre sosisli, kimine göre hot dog, kimine göre de sosisli sandviç. Hot Dog kelimesi 1890’lı yıllarda, ABD’de Yale Üniversitesi’nden ortaya çıktı. Dünyada ilk sosisin doğum tarihi ise MS 1’inci yüzyıla kadar dayanıyor. Ama zamanla lezzeti, formu, pişirme ve sunum biçimleri değişiyor. Hatta değişik soslar da ekleniyor. Türkiye’de olduğu kadar Almanya ve birçok ülkede de en vazgeçilmez lezzetler arasında.

İşte İstanbul’da Sosisli Sandviçin En İyisini Yemek İçin En İyi 7 Hot Dog Mekanı…

1- Faruk’s Hot Dog Moda, Kadıköy

Faruk’s Hot Dog, Türkiye’deki en iyi sosis pişirme tekniği olan “Benmari” ile büfe sosislisinin “Nirvana” versiyonunu yapıyor. Türkiye’de sosisli sandviçte devrimci nitelikte. Büfe hardalıyla, %100 dana füme ve yerli üretim sosisi ile Hot Dog’da yeni bir lezzet yaratıyor. Samimi, mütevazi ve yeni nesil çok şirin bir sosisli büfesi. %100 Dana Franfurter füme sosis başrolde. Dana eti pahalı gelene ve öğrencilere füme tavuk sosisli sandviçi de var. Türkiye’de İlk Guacamole’lu Sosisli Sandviçi yapan da Faruk’s Hot Dog. Acıyı sevenler acılı hardal (aşırı acı) sosu da denemeli. Hot dog anlayışınız ve lezzet fikriniz Faruk’s Hot Dog ile değişebilir. Kadıköy’e gittiğinizde denemeli ve yorumlarınızı bize de yazmalısınız. Bekliyoruz, Afiyet olsun.

Adres: Caferağa, Şevki Bey Sk. 46/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 533 406 20 43

2- Strabengang Street Food, Beşiktaş

Strabengang Street Food, hem sosisli hem de iddialı burgerler yapıyor. Soğan halkaları ev yapımı. Hot Dog çeşitleri de oldukça fazla. Çıtır soğanlı, peynir soslu, baharatlı Hot Dog seçenekleri mevcut. Karadeniz kavurmasıyla yaptıkları burger de favori lezzetlerinden. Kendisine kelimenin tam anlamıyla (Faruk’s Hot Dog gibi) sosisli sandviççi diyemeyiz ama sosisli sandviçleri de iddialı.

Adres: Yıldız, Çırağan Cd., 34349 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0 212 327 31 61

3- Hot Dog House, Acıbadem

Hot Dog House Acıbadem’de ufak ve güzel bir mekan. Farklı lezzetler keşfetmek için ideal bir seçenek. Aktif karbonlu siyah ekmekle hazırladıkları Hot Dog ilginç ve sevilen seçenekler arasında. Dana sosisi cheddar peyniriyle harmanlayıp özel ekmekleriyle sunuyorlar. En çok ilgili çekenle Hot Dog’lardan biri de Sweet chili soslu Hot Dog.

Adres: Adres: Acıbadem, Orkide Apartmanı, Asalet Sk., 34718 Acıbadem/İstanbul

4- Bahçe Büfe, Bakırköy

Bahçe Büfe, 1974’ten beri Bakırköy’de hizmet veren bir sokak büfesi. 50 yıllık büfe kültürünü bozmadan müdavimlerini her geçen gün artırıyor. Sosisli sandviç ve ıslak hamburgeri nam salmış. Tost, patates, kavurmalı lezzetler de mevcut.

Adres: Zuhuratbaba, İncirli Cd. No:59, 34147 Bakırköy/İstanbul
Telefon: 0 212 571 11 00

5- Cool Jr, Levent

Cool Jr, Levent, şehrin merkezinde ama bir o kadar karmaşa ve gürültüden uzak bir mekan. Tek başınıza da güzel vakit geçirebileceğiniz, Hot Dog ve çeşitli yemek seçenekleri bulunan bir yer.

Adres: Konaklar, Selvili Sokağı No:1 D:B4, 34330 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0 212 279 97 09

6- Social Lounge Restaurant Cafe & Bakery, Ataşehir

Social Lounge’ın burgerleri ve Hot Dog’u meşhur. Mekanın ünlü olan bir ayrıntısı da kokteylleri. Nargile içmeye gelen de çok. Fiyatlar bir tık fazla. Gitmeden mutlaka rezervasyon yaptırın.

Adres: Barbaros, Begonya Sk. D:No.:7, 34746 Ataşehir/İstanbul
Telefon: 0 216 709 37 38

7- Vava Burger

Vava Burger’in görsel şovları etkileyici. Çok güzel süslenmiş ve hoş sunumları olan bir mekan. Finde dine hamburgerci desek yerdiri. Özel hamburger ve sunum şekilleriyle de oldukça sevilen bir yer. Bir çok burger çeşidi var. Ekmeğini de kendileri yapıyor. Ev yapımı limonatası hoş, fazla tatlı değil. Sosisli de konuşuluyor.

Adres: İçerenköy, Sermet bey apt, Eski Üsküdar Yolu No:12/A, 34752 Ataşehir
Telefon: 0 216 573 73 66

En yeni mekan ve lezzet keşifleri için HarbiYiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir