En İyilerKebapLİSTELER

İstanbul’da En İyi Urfa Kebabı Yapan Restoranlar

İstanbul’da işini iyi yapan Urfa restoranlarını listelemek için geçtiğimiz hafta bir anket çalışması yapmıştık. Bu anket sonucuna göre en beğenilen Urfa restoranları listesini sizinle paylaşıyoruz. Listedeki restoranları öne çıkan ürünlerini, ambiyanslarını ve bilmediğiniz yönlerini sizin için derledik.

Ayrıca Urfa kebabının Gaziantep ve Adana kebabından farklı olduğunu da burada bir kez daha belirtmek isteriz. İşte İstanbul’da en iyi Urfa kebabı yapan restoranlar.

1.⁠ ⁠Tezgah Kebap (Etiler ve Göktürk)

Tezgah Kebap hakkında geçtiğimiz günlerde bir yazı paylaşmıştık. Urfa mutfağını fine dining ile birleştiren nev-i şahsına münhasır özel bir restoran olarak belirtmiştik. Urfa Kebabını en iyi yapan restoranlar anketimizde de kendilerine ilk sıradan yer buldular. Bizce aynı zamanda Türkiye’nin ilk kebap barı olma ünvanını da taşıyorlar. Bara oturup aynı Urfa’daki gibi minik tahta tezgahlarda, tahta saplı bıçağınız ile kendi salatanızı hazırlıyor ve kebaplarınıza içlik hazırlıyorsunuz. Bu restoranı mutlaka ziyaret etmenizi ve kebaplarını yemenizi öneriyoruz.

Adres: Akat, Yeşim Sk. No:21, 34335 Beşiktaş/İstanbul (Etiler Şubesi)
Telefon: 0212 2367777


2.⁠ ⁠⁠Baran Et Mangal, Fatih

Baran Et Mangal, Fatih’te yer alan bir et restoranı. Cevizli salatası mekanın öne çıkan orijinal lezzetlerinden biri. Ete doymak istiyorsanız Baran Et Mangal tam size göre bir yer. İncik, Lokum, Urfa, Satır kebabı, küşleme gibi öne çıkan ürünlerini mutlaka denemelisiniz.

Adres: Zeyrek, İmam Niyazi Sk. 4/A, 34083 Fatih/İstanbul
Telefon: (0212) 532 66 513.⁠ ⁠⁠Tablacı Güneydoğu Mutfağı, Büyükçekmece

Alkent bölgesinde Urfa Kebabı yiyebileceğiniz en iyi adreslerden biri Tablacı Güneydoğu Mutfağı. Soğan kebabı, sebzeli kebap, Urfa kebabı mekanın öne çıkan ürünleri. Bu lezzetlerin dışında kahvaltı için de gidebileceğiniz, ambiyansıyla da sizi mutlu edecek bir restoran.

Adres: Atatürk Mahallesi, Dudullu Cd. No:49/1, 34490 Ataşehir/İstanbul
Telefon: 0850 259 6363


4.⁠ ⁠⁠Sembol Ocakbaşı

Ambiyansı ve et lezzetiyle öne çıkan bir restoran Sembol Ocakbaşı. Ocakbaşı kültürünü İstanbul-Ataşehir’de yaşamanızı sağlayan ve yerel lezzetleri özenle hazırlayıp servis eden Sembol Ocakbaşı, Urfa lezzetleri konusunda oldukça iddialı. Garsonlar ilgili ve servis gayet hızlı. Şıllık tatlısını denemenizi özellikle öneriyoruz.

Adres: Atatürk Mahallesi, Dudullu Cd. No:49/1, 34490 Ataşehir/İstanbul
Telefon: 0850 259 6363

5.⁠ ⁠Dedecan Ocakbaşı

Dedecan Ocakbaşı Ataşehir’de Türk mutfağının en güzel lezzetlerini sizlere sunuyor. Her daim kalabalık olan restoranda servis oldukça hızlı ve çalışanlar gayet ilgili. Urfa kebabı mekanın öne çıkan et ürünlerinden biri. Lahmacunu da ayrıca çok lezzetli.

Adres: İçerenköy, Kayışdağı Cd. No:10, 34750 Ataşehir/İstanbul
Telefon: (0216) 385 63 63

6.⁠ ⁠Şanlıurfa Suruç Ocakbaşı 2 (Cemal Usta’nın yeri)

Salaş restoranların iş yapmaya devam edebilmesi için mutlaka çok iyi ürünlerinin olması gerekiyor. Suruç Ocakbaşı tam olarak bu tanıma uygun bir yer. Kebapları çok başarılı. Kebaplarla birlikte servis edilen mezeler, ayran aşı çorbası mekanın tam bir Suruç restoranı olduğunu gösteriyor.

Adres: Şirinevler, Saray Cd. No:43, 34188 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: (0212) 506 00 86


7.⁠ ⁠Urfa Sofrası Hasan Usta, Fındıkzade

Fatih’te yer alan bir diğer salaş restoran Urfa Sofrası Hasan Usta. Küçük bir dükkan, hızlı yenip kalkılan masalar ve sınırsız lezzet. Tam 20 yıldır aynı yerde hizmet veriyor. Urfa dürümü, açık ayranı, ezmesi muazzam. Ayrıca lavaşları da gerçekten çok lezzetli. Mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerlerden.

Adres: Seyyid Ömer, Miralay Hasan Kazımbey Sk. No:8, 34098 Fatih/İstanbul
Telefon: (0212) 587 82 22


8.⁠ ⁠⁠Harran Ocakbaşı, Fatih

Listemizin son restoranı yine salaş ocakbaşı ekolünden bir restoran. Urfa kebabının yanı sıra patlıcanlı kebap ve ciğeri de çok başarılı. Uzun sohbetler eşliğinde yemek yemek için değil ama gerçek et lezzeti almak için tercih edilmeli. Buraya gelen herkes özellikle patlıcan mevsiminde, Birecik patlıcanından patlıcan kebabı yemek için Harran Ocakbaşını tercih ediyor.

Adres: Molla Gürani, Sarı Musa Sk. 48/A, 34093 Fatih/İstanbul
Telefon: (0212) 531 22 53

Şef Özer

1980 doğumlu bir Karadenizli. Yemek yapmak en büyük tutkularından biri. Part-time şef full-time E-ticaret yöneticisi... Sucuk sever...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir