En İyilerLİSTELER

İstanbul’da Kore Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi 7 Mekan

Eveeet, Oscar Töreni’nde ödüller dağıtıldı bildiğiniz üzere. Yılın En İyi Filmi ve En İyi YönetmenParazit” filmi ile Güney Kore’ye gitti. Kore hayranları (Korecan demeyi sevmiyoruz :/ ) sevinçten havalara uçtu tabi. Kore kültürüne olan tutkuları daha da alevlendi.

Bize göre, bir kültürü, yemeğini tatmadan anlayamazsınız! Önümüzdeki günlerde Kore kültürüyle daha da içli dışlı olacağız, demedi demeyin. O yüzden İstanbul’da Kore Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi 7 Mekan‘ı listelemek istedik. Lazım oldukça açın açın okuyun.

7. Sonamu Korean Restaurant, Mecidiyeköy

Mecidiyeköy merkezde biraz salaş ama oldukça samimi bir Kore restoranı Sonamu. Türk insanının damak tadına uygun olabilecek lezzetlerin hakim olduğu bir menüleri var ki bu durum oldukça makul, buna rağmen damağına hitap etmeyen çok insanla karşılaşmanız mümkün.

Kore lezzetlerini genel hatlarıyla keşfetmek isteyenler için Mecidiyeköy tarafında listenize alabileceğiniz mekanlardan biri.

Sonamu Korean Restaurant
Adres: Mecidiyeköy, Mecidiye Cd. 20C, 34381 Şişli/İstanbul
Tel: 0 538 324 84 61

Bibimbap

6. Koreköy, Kadıköy

Kadıköy Osmanağa mahallesinde 2019 yılında açılan Koreköy, nispeten daha uygun fiyatlı kore yemekleri tatmak isteyenler için ideal. Mekan dışarıdan çok belli olmasa da oldukça geniş. Kore yemeklerini yiyebileceğiniz çok kapsamlı bir menüleri yok ancak temel yiyecekler mevcut. Dilerseniz evinize giderken kiloluk Kimchi alabilme imkanınız mevcut. Tam da mevsimi, hem acı hem de prebiyotik tüketmek için birebir.

*Ayrıca mekanın alt katında Karaoke yapmak isteyenler için odaları da mevcut.

Koreköy
Adres: Osmanağa Mahallesi, Reşit Efendi Sk. No:68, 34714 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 347 00 97

Kimbap

5. Sopung Kore, Kadıköy

Mekanı “Boğa heykelinin hemen orda yaaaa, çok basit” diye tarif edebileceğiniz kadar yakın olan tam bir Kadıköy mekanı. Zaman içerisinde Kadıköy’de farklı lokasyonlar denese de aslında en eski Kore restoranı.

Mekanın en eski ve tanınmış olması sebebiyle kalabalığı ve hizmet hızı da ona göre şekilleniyor tabi. Servisi yavaş, mekanı kalabalık oluyor evet ama vaktiniz yeterliyse gidip yiyin. Burada da çok kapsamlı bir menü mevcut değil ama belli başlı lezzetleri tatmak için ideal.

Sopung Kore – Kadıköy
Adres: Osmanağa, SOPUNG KOREAN RESTAURNT, Kırtasiyeci Sk. NO. 46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0 538 877 30 32

Jajangmyeon

4. Korecan Restaurant, Aksaray

Turistlerin bol olduğu ve turist olabileceğiniz bir lokasyonda Kore lezzetlerini denemek isteyenler için küçük, sevimli bir restoran Korecan. Üst katında yer bulursanız da deniz manzarası size eşlik edecektir.

Korecan Restaurant
Adres: Cankurtaran, No: 10, Cankurtaran Meydanı Sk., 34122 Fatih
Tel: 0 536 870 27 59

Ramyon

3. Jançicip Kore Restoran, Kadıköy

Genel olarak Kore Mutfağı Kore barbeküsünü ve yemeklerini deneyebileceğiniz yerlerden birisi. Menüsü çok zengin ve hepsi gerçekten çok lezzetli. Tteokbokki, mantı ve ton balıklı kimbap yedik. Hepsi birbirinden lezzetliydi. Deneyin kararı siz verin.

Jançicip Kore Restoran
Adres: Bostancı, Sami apt, Tayyareci Resmi Sok. No:22/C, 34744 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0 536 250 18 77

2. Sopung Kore, Fatih

Sopung Kore restoranının Fatih şubesi. Burada şunu mutlaka denemelisiniz gibi bir tavsiyede bulunmuyoruz zira şubelerinin hepsinde lezzetler standardı yakalamış vaziyette. Menüden beğendiğinizi sipariş verebilirsiniz.

Kore’ye ait atıştırmalık ve süs eşyaları satın alabileceğiniz marketi de mevcut, gittiğinizde bir uğrarsınız.

Sopung Kore – Fatih
Adres: Karagümrük, Kaleboyu Cd. No:103, 34091 Fatih/İstanbul
Tel: 0 541 738 98 63

Cheese Ddeobokki

1. Seorabeol Korean Restaurant

Şişli’de plazaların arasında bir Kore esintisi… Seorabeol, Kore barbeküsünü deneyebileceğiniz bir mekan. Fiyatları muadil restoranlara göre bir tık fazla, ancak lezzet açısından da muadillerine göre çok daha başarılılar, onu da söylemeden edemeyeceğiz.

Kalabalık grup halinde gidip denemek istediklerinizi söyleyip paylaşmanızı tavsiye edebiliriz. Grubun tamamının doyacağından eminiz çünkü porsiyonları oldukça büyük.

*Menülerinde domuz ürünleri mevcut, konuya hassasiyeti olanları bilgilendirmiş olalım.

Seorabeol Korean Restaurant
Adres: Esentepe, Kore Şehitleri Cd. No:57/B, 34394 Şişli/İstanbul
Tel: (0212) 275 25 95

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

3 thoughts on “İstanbul’da Kore Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi 7 Mekan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir