En İyilerLİSTELER

İstanbul’da Lübnan Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi Mekanlar

Son yıllarda Arap Mutfağı gerek Arap turistlerin çoğalması, gerek Suriyeli göçünün yaşanması gerek de vegan ve vejeteryan beslenenlerin artmasıyla oldukça popüler hale geldi.

Arap Mutfağı içerisinde de zengin çeşitleriyle başı Lübnan Mutfağı çekiyor. Falafeli olsun, humusu olsun, tahinli sosları olsun baklagil ağırlıklı (ülkemizde) lezzetleriyle ön plana çıkıyor ve daha uygun fiyatlarıyla da giderek cazibe merkezini arttırıyor.

Bu açıklamalardan sonra Lübnan Mutfağı’nın seçme restoranları gelsin mi o zaman?

*Sizler için Ağustos 2022 itibariyle tüm mekan bilgilerimizi güncelledik. Kapanan yerleri listeden çıkardık. Buyurun efendim.

Afiyet olsun.

1.Buuzecedi Lokantası – Fatih

Falafel, humus, fetta, bakla seçeneleriyle Fatih’ten sizlere bildiriyoruz. Mekan küçük, sıra bekleme ihtimaliniz olabilir, belki biraz da sipariş verirken zorlanabilirsiniz (çalışanlar Türkçe az biliyorlar) ama lezzetlere bir şey diyemiyoruz.

Sıcak, samimi bir ortam, servis tabağı yok, çatal yok, sadece kaşık ve lavaşlar var. Dalın gitsin arkadaşlar. Çok da ihtiyaç duyulmuyor.

Adres: Akşemsettin, Akşemsettin Cd. No:23, 34080 Fatih/İstanbul
Tel: (0212) 532 00 13

2.Tahin – Moda

Lübnan Mutfağı’nın hem et hem de vegan çeşitlerini bir arada bulabileceğiniz mekan. Seçim yapmakta zorlananlar ve pek çok şeyi denemek isteyenler için set menüleri oldukça ideal.

Biz ofisimizden dolayı Moda şubesini daha sık ziyaret ediyoruz ancak Tahin’in oldukça fazla şubesi mevcut. Buralarda da gönül rahatlığıyla yemek yiyebilirsiniz.

Adres: Caferağa mah. Dr. Esat Işık cad, Dalga Sk. No:2/A, 34000 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 345 83 82

3. Arada Beyrut – Galata

Lübnan Kültürünü tüm hatlarıyla yaşamak isteyenler için yaratılmış, konsept bir mekan Arada Cafe. Hem kebap hem de kahvaltı seçenekleri mevcut. Nonstop sıcak pide servisiyle şımarmak isteyenler için de oldukça ideal.

Not: Arada Cafe’ye gittiğinizde telefon şarjınızın dolu olduğundan veya bataryanızın yanınızda olduğundan emin olun deriz.

Adres: Hacımimi, Lüleci Hendek Cd. 23a, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 243 21 20

4. Salloura Oğlu Restaurant – Fatih

Lübnan ve Arap mutfağından kebap ve tatlı ağırlıklı lezzetler keşfetmek isteyenler için tavsiyemizdir.

Çalışanlarla Türkçe anlaşmak konusunda biraz zorlanabilirsiniz ama bir çözüm bulacağınızdan eminim. Konumu aşağıda bırakıyorum. Şimdiden afiyet olsun.

Adres: Molla Gürani, Turgut Özal Millet Cd No 60/a, 34093 Fatih/İstanbul
Tel: 0531 997 84 00

5. Nomads – Taksim

Nomads Lübnan lezzetleriyle birlikte eğlenceyi harmanlıyor. Sahne şovlarının biraz kısa olduğuna dair ufak eleştiriler olsa da eğlencesi çok seviliyor. Yemekler olsun, personel olsun, eğlence, konsept olsun güzel ve başarılı. Terasının manzarasını da mutlaka görün diyoruz.

Adres: Gümüşsuyu, Sofitel Roof, Sıraselviler Cd. No:13, 34437 Taksim/İstanbul
Telefon: 0533 931 89 17

6. Pim Karaköy

Pim Karaköy, özenle hazırlanmış doyurucu ve lezzetli menüye sahip. Sakin zaman geçirecebileceğiniz ve çok keyifli yemekler yiyebileceğiniz bir mekan. Lübnan lezzetlerinin yanında cevizli köftesi ayrıca denenmeli, tahinli patlıcan ve mısır ekmeğine benzeyen bir ekmekle servis ediliyor.

Adres: Kemankeş Mahallesi Kılıçali Paşa Mescidi Sokak, Karaköy, D:No:20, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 243 44 46

7. Saj Koy – Pendik

Saj Koy, Pendik’İn gözde Lübnan mutfaklarından biri. Shawarma Dürüm, özel sos ile kızarmış patates ve penne makarnaları ilk üçte yer alıyor. Nutella ve marşmelovlu tatlısı da denemeye değer.

Adres: Yenişehir, Ayport Residence, Osmanlı Blv., 34912 Pendik/İstanbul
Telefon: 0 554 177 55 37

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir