CiğerSakatatSilivri

Silivri’de Sıcak Arnavut Ciğeri Nerede Yenir? Garden Et Lokantası, Silivri / İstanbul

Bir varmış bir yokmuş… İstanbul’un dışında, içine 100 lokantayı alabilecek büyüklükte bir lokanta ve bu lokantanın da menüsünde lokum gibi yumuşak, ultra lezzeti olan bir Arnavut Ciğeri varmış. Bu lokantanın dev bahçesinde krallara layık ziyafetler verilir ve geceleri tüm masalların prenseslerini kıskandıracak güzellikte rengarenk havai fişekler gökyüzüne fırlatılırmış.

Bir gün kötü kalpli Harbiyiyorum’cular (yani biz) burayı ziyarete gitmişiz… Hehe! Şaka şaka; iyi kalpliyiz biz. Fakat bütün iyi kalbimiz ile dana ciğeri yiyoruz. Bu durumda kötü kalpli de olabiliriz. Bilemedim.

Garden Et Lokantası her ne kadar gerçekten Türkiye’nin sayılı et lokantalarından biri olsa da “Sıcak Arnavut Ciğeri” ile gözümüzde en yüce et lokantaları arasında ilk sıraya yerleşmiş bir mekan.

(Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın! Yorum ve beğenilerinizi de bekliyoruz.)

Kıymetli Harbiyiyorum okuyucuları iddialıyız; eğer ciğer seviyorsanız ve bu ciğeri bugüne kadar Garden’da yemediyseniz ciğer yedim demeyiniz. Ben Arnavut değilim ama bugüne kadar Arnavut Ciğeri adı altında yediğim tüm ciğerler arasında Garden’inki en iyisiydi. Zira bu ciğer ılık ılık midenize inerken, mideniz ciğere doğru seranat yapmaya başlıyor. Ayrıca tabağınızdaki ciğere uzun süre bakarsanız, ciğer dile gelip konuşuyor.

Sıcak Arnavut Ciğeri - Garden Et Lokantası

Garden Et Lokantası‘nın sahipleri eskilerden; Silivri‘nin önde gelen ailelerinden ve eski kasaplarından. Kasaplıktan bu günlere bu büyüklükte bir tesis kurabilme vizyonları ile gelip gelmediklerini bilmiyoruz ama bugünkü tesisleri hizmet konusunda rakiplerine parmak ısırtacak düzeyde.

Günümüzde servis edilen bütün etleri halen kendi entegre et tesislerinden geliyor. Akşam saatlerinde devasa otoparkı her zaman dolu oluyor. Bahçesinde oturup yemek yemeye doyum olmuyor. Yaz aylarında ise ortam, atmosfer hepten bir başka oluyor.

Garden’a gidin ve ne isterseniz yiyin, ancak mutlaka Arnavut Ciğeri de söyleyin.

Haydi bakalım, afiyet olsun.

Garden Et Lokantası - Silivri

Garden Et Lokantası
Cumhuriyet, Silviya Cd. No: 30, 34570 Silivri/İstanbul
Tel: 0212 7236840(pbx)


Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Silivri’de Sıcak Arnavut Ciğeri Nerede Yenir? Garden Et Lokantası, Silivri / İstanbul

 • serdar gencer

  ben burada bu tabaktaki ciğerin aynısından yedim. yerken çok beğenmiştim. zira istanbul içinde çiğer yapan mekanlarda tam istediğimi bulamıyordum. buranınki gerçekten lezzetli ve yumuş yumuş ciğerler :)

  kendimi şanslı sayıyorum.

  Yanıtla
 • Ben sevmem ama eşim bayılır :) bu iştah açıcı anlatım icinde ayrıca teşekkürler :)

  Hemen not alıyorum .

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir