Gurme Haber

Bugün “Blog Action Day” ve Bu Sene Konu Yemek ve Şu Anda İtalya’dan Bildiriyoruz :)

Dünya küçük. Sosyal Medya Nedir‘de Ijaz‘ın bir yazısı üzerine bugüne özel bir yazı yazmam gerektiği konusunda kendime hatırlatıcı koymuştum. Her yıl aynı gün dünyanın tüm bloggerları birleşiyor ve bir tema/başlık üzerine yazılar yazıyorlar… Bu senenin teması da “yemek“. Çünkü bugün aynı zamanda “Dünya Gıda Günü“.

İşte bugün o gün ve ben hesaplamadığım halde şu anda İtalya’dayım. Floransa’da yeme-içme aleminin lezzet çukurlarından çıkamıyor iken herhalde yemek üzerine yazı yazmak için bundan daha iyi bir yer olamazdı. Dönünce elbette buradaki Harbiyiyorum mekanlarını listeliyor olacağız ama ilk diyeceğim o ki,  pizza ve makarna İtalya’da yenir ey dostlar. Başka yerlerde aynı lezzeti aramayın.

Fotoğraftaki Spaghetti’yi bugün 2-3 saat önce çektim. Mekanın adı Gusta Osteria. Tipik Toscana mutfağı yemeklerini tatmak için ideal bir mekan. Sıkı durun İtalya yemek yazıları geliyor…

Bekle beni Vedat abi…

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Bugün “Blog Action Day” ve Bu Sene Konu Yemek ve Şu Anda İtalya’dan Bildiriyoruz :)

  • Tarik

    Emin ol sabırsızlıkla bekliyoruz :)

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir