Bugün “Blog Action Day” ve Bu Sene Konu Yemek ve Şu Anda İtalya’dan Bildiriyoruz :)

Dünya küçük. Sosyal Medya Nedir‘de Ijaz‘ın bir yazısı üzerine bugüne özel bir yazı yazmam gerektiği konusunda kendime hatırlatıcı koymuştum. Her yıl aynı gün dünyanın tüm bloggerları birleşiyor ve bir tema/başlık üzerine yazılar yazıyorlar… Bu senenin teması da “yemek“. Çünkü bugün aynı zamanda “Dünya Gıda Günü“.

İşte bugün o gün ve ben hesaplamadığım halde şu anda İtalya’dayım. Floransa’da yeme-içme aleminin lezzet çukurlarından çıkamıyor iken herhalde yemek üzerine yazı yazmak için bundan daha iyi bir yer olamazdı. Dönünce elbette buradaki Harbiyiyorum mekanlarını listeliyor olacağız ama ilk diyeceğim o ki,  pizza ve makarna İtalya’da yenir ey dostlar. Başka yerlerde aynı lezzeti aramayın.

Fotoğraftaki Spaghetti’yi bugün 2-3 saat önce çektim. Mekanın adı Gusta Osteria. Tipik Toscana mutfağı yemeklerini tatmak için ideal bir mekan. Sıkı durun İtalya yemek yazıları geliyor…

Bekle beni Vedat abi…

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

One thought on “Bugün “Blog Action Day” ve Bu Sene Konu Yemek ve Şu Anda İtalya’dan Bildiriyoruz :)

  • 16 Ekim 2011 tarihinde, saat 18:48
    Permalink

    Emin ol sabırsızlıkla bekliyoruz :)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir