En İyilerİstanbulSufle

İstanbul’daki En İyi 7 Sufleci – 2016

Sufle, süt, tereyağı, un ve yumurtanın çırpılmasıyla hazırlanan ve derin bir kap içinde sıcak fırında pişirilen, Fransız Mutfağı’na özgü tatlı (kokulandırılmış pastacı kreması) ya da tuzlu (beşamel, sebze püresi, balık püresi vb.) muazzama verilen ada.

Temel malzemelerinin yanı sıra peynir, patates, sebze ve deniz ürünleri de katılarak yapılan tuzlu sufleler çeşitli mutfaklarda giriş ya da ana yemek olarak sunulur.

Limon, kahve, çikolata, meyve ve badem gibi yiyeceklerle yapılanlar ise tatlı niyetine mideye gömülür.

Daha önce Sufle Nedir ve İstanbul’da Sufle yiyebileceğiniz mekanları içeren bir liste yapmıştık. Bu sefer biraz daha detayına girip en iyilerini gözler önüne serelim dedik. İşte İstanbul’daki en iyi 7 sufleci! Afiyet olsun.

1- Jadore

Picture 1 of 7

Fransızcada bayılıyorum anlamına gelen mekanın sadece suflesine değil bir çok tatlısına doyamayabilirsiniz. Çikolata kokusunun ortamı ele geçirdiği, Fransız müziklerinin eşlik ettiği bu güzel ortamda bitter çikolatasıyla yapılan suffle, sizi alıp başka diyarlara götürecek.. / Adres: Asmalımescit Mahallesi, İstiklal Caddesi, Emir Nevruz Sokak, No 22, Beyoğlu - Telefon: 0212 244 09 65

One thought on “İstanbul’daki En İyi 7 Sufleci – 2016

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir