İstanbul’daki En İyi 7 Waffle’cı – 2016

Waffle; Belçika asıllı bir hamur tatlısı… Üzerinde erimiş çikolata, krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Belçika’da “Brüksel usulü” olarak adlandırılır. Dünyada kahvaltıda yenileninden, patates ve pirinçlisine kadar birçok çeşidi bulunan waffle Türkiye’de Türk damak tadına uygun hale “İstanbul usulü” olarak dönüştürülmüştür.

Hamuru Amerikan versiyonu ile benzerlik gösteren, sandviç şeklinde yapılan ve Ortaköy’de Adalar’da, Bebek’te herhangi bir köşede kolaylıkla bulunabilen, dünyada “soft” ya da “sandviç waffle” diye de anılan İstanbul wafflelarında, yuvarlak ve içi kısmen çiğ bırakılmış hamur kullanılır. Üzerine envai çeşit çikolata, meyve, şekerleme, fındık, fıstık, çerez parçacıkları vb. konulup heö görsel anlamda hem de lezzet anlamında zenginleştirilir.

Rengarenk meyve çeşitleri, fındık, fıstık, bol çikolatalı, top top dondurmalı lezzet dolu waffleları nerede yiyebileceğinize dair birçok alternatif sunan ‘İstanbul’da Waffle Yiyebileceğiniz Mekanlar‘ listemizi 2015’te yayınlamıştık. Bu sefer ince eleyip sık dokuyalım; ‘en iyi’ listesine yakışanları derleyelim dedik.

İşte İstanbul’daki en iyi 7 waffle yapan mekan…

3- Bebek Waffle & Kumpir

Picture 3 of 7

Adı üzerinde 'Bebek' sakinlerinin uğrak mekanı olduğu, kendini waffle ve kumpire adamış şirin bir mekan. Bebek’e gelmişken bir uğrayın deriz, pişman olmazsınız. / Adres: Bebek Mahallesi, Küçük Bebek Caddesi, No 25/B, Beşiktaş - Telefon: 0212 263 63 94

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir