En İyilerİstanbulWaffle

İstanbul’daki En İyi 7 Waffle’cı – 2016

Waffle; Belçika asıllı bir hamur tatlısı… Üzerinde erimiş çikolata, krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Belçika’da “Brüksel usulü” olarak adlandırılır. Dünyada kahvaltıda yenileninden, patates ve pirinçlisine kadar birçok çeşidi bulunan waffle Türkiye’de Türk damak tadına uygun hale “İstanbul usulü” olarak dönüştürülmüştür.

Hamuru Amerikan versiyonu ile benzerlik gösteren, sandviç şeklinde yapılan ve Ortaköy’de Adalar’da, Bebek’te herhangi bir köşede kolaylıkla bulunabilen, dünyada “soft” ya da “sandviç waffle” diye de anılan İstanbul wafflelarında, yuvarlak ve içi kısmen çiğ bırakılmış hamur kullanılır. Üzerine envai çeşit çikolata, meyve, şekerleme, fındık, fıstık, çerez parçacıkları vb. konulup heö görsel anlamda hem de lezzet anlamında zenginleştirilir.

Rengarenk meyve çeşitleri, fındık, fıstık, bol çikolatalı, top top dondurmalı lezzet dolu waffleları nerede yiyebileceğinize dair birçok alternatif sunan ‘İstanbul’da Waffle Yiyebileceğiniz Mekanlar‘ listemizi 2015’te yayınlamıştık. Bu sefer ince eleyip sık dokuyalım; ‘en iyi’ listesine yakışanları derleyelim dedik.

İşte İstanbul’daki en iyi 7 waffle yapan mekan…

1- Kemal Usta Waffles

Picture 1 of 7

'Haydi waffle yiyelim' diye düşündüğümüzde ne yalan söyleyelim aklımıza ilk gelen Kemal Usta oluyor. Kemal Usta’da çeşit çeşit tatlı seçeneklerinin yanı sıra dana jambonlu, ıspanaklı, yumurtalı, ton balıklı ve peynirli olmak üzere tuzlu waffle çeşitleri de bulunuyor. Aklınızda olsun.. / Adres: Caferağa Mh. Moda Cad., 34710 Kadıköy - Telefon: (0216) 345 7912

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir