İstanbul’un En İddialı Kokoreççisi – Özcan Kokoreç, Durmuş Usta -Video-

İstanbul’da kokoreç denilince genellikle İzmirlilerin hışmına uğruyoruz ve bu konuda çok da haklılar. Bir kere çoğunlukla kuzu kokoreç İstanbul’da bulmak çok zor. Genelde dana kokoreç, kocaman iç yağına sarılıyor ve ortaya bol yağlı vasat bir kokoreç portresi çıkıyor.

Çoğunlukla aynı tornadan çıkıyormuş gibi görünen İstanbul kokoreççileri arasında iddialıları bulmak da kolay değil. Ancak uzun yıllar Üsküdar Libadiye’de hizmet vermekte olan Özcan Kokoreç, Durmuş Usta birçok kokoreç severden tam not almış bir mekan.

Biz de bir gece ziyaretimizde kameramıza takılan görüntüleri sizlerle paylaşalım istedik. Bakalım siz ne diyeceksiniz.

İstanbul’da sizin iddialı bulduğunuz kokoreççiler hangileri? Aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz…
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

2 thoughts on “İstanbul’un En İddialı Kokoreççisi – Özcan Kokoreç, Durmuş Usta -Video-

  • 29 Ağustos 2016 tarihinde, saat 16:24
    Permalink

    içinde o kadar çok kuyruk yağı var ki usta bile keserken vazgeçip diğer parçayı kesmeye başladı. kesinlikle kabul edilebilir bir oran değil, gözlerime inanmadım. istanbul’un en iddialısı bu mekan ise gerisini düşünemiyorum.

    kokereçi kıymık kıymık yapıp servis ediyorlarsa bilin ki o kokoreç yenilmez :)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir