Çiğ BörekEn İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi 7 Çiğ Börek Adresi

Kırım Tatar yemeklerinin en çok bilinenlerinden biri olan Çiğ Börek, çıtır çıtır, kıymalı/peynirli, pofuduk, altın gibi kızarmış sevilen yemeklerden. Çiğ Börek mi, yoksa Çi Börek mi tartışmaları süre dursun gelin biz İstanbul’un en iyi 7 çiğ börek adresini inceleyelim.

1- Tarihi Odabaşı Çiğ Börekçisi, Fatih

Çiğ Börek mi, yoksa Çi Börek mi tartışması süre dursun gelin sizi İstanbul’da 1950’den beri en meşhur Çiğ Börek yapan yerle tanıştıralım: Odabaşı Çiğ Börekçisi. İşte burası İstanbul’un en eski ve en lezzetli çiğ börekçisi. Şehremini gerçekten önemli bir gastronomi noktası.

Adres: Çapa Mahallesi, Mevlanakapı Caddesi, No 125/B, Fatih, İstanbul
Tel: 0212 6328786

Şehremini'de ÇiBörek Nerede Yenir? Odabaşı Çi Börekçisi

2- Eskişehir Çibörek, Kadıköy

Kadıköy’de Halitağa Caddesi’nde Gençlik sokakta küçük cepheli ama derinliği olan maviş bir dükkanda Eskişehir Çibörek. Mavişliği yüzünden dışarıdan bakınca daha çok bir balık restoranıymış gibi dursa da, aslında burada sadece ÇiBörek satılıyor. Mönüde bir bol kıymalı bir de normal çibörek seçenekleri var. Bir de kombolar yapılmış.

Adres: Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Gençlik Sok. No:4A/2 Kadıköy, İstanbul Tel: 0216 3302623

3- Küçük Ev Çi Börek, Üsküdar

Bir porsiyonda 3 tane gelen çiğ böreklere doyum olmuyor. Altın sarısı, mis gibi kızarmış böreklerin pofudukluğuna bizden on puan!

Adres: Çapa Mahallesi, Ziya Gökalp Caddesi, No 40/B, Fatih, İstanbul Tel: 02125857500

4- Sayla Mantı, Kadıköy

1969’dan beri Kadıköy’de hizmet veren Sayla Mantı çiğ börek için bir diğer lezzetli adres. Başka yerlerde yediğiniz çiböreklerle kıyaslamayın. Ebadı o yediklerinizin üç misli, içindeki kıyma da beş misli. Durum böyle olunca da kıyaslar anlamsız kalıyor. Yolunuz Kadıköy’e düşerse Sayla’da çibörek yemek aklınızda olsun.

Adres: Caferağa Mahallesi, Nailbey Sk. No:32, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02164490842

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)

5- ÇiÇi Çiğ Börek, Beşiktaş

Beşiktaş’ta adeta Pinterest kataloglarından çıkmış sarı renkli köşe bir dükkanda ÇiÇi Çiğ Börek. Burada orjinal kıymalı çiğ börek yiyebilirsiniz, sebzeli farklı bir lezzete şahit olabilirsiniz ya da peynirli puf tercih edebilirsiniz. Bir de yanına ayranınızı açtınız mı “ohhh” değmeyin keyfinize. Ayran da Balıkesir’in enfes Özerhisar şişe ayranı.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Özgür Sokağı D:No 13 B, 34357 Beşiktaş/İstanbul Tel: 0555 022 46 41

Beşiktaş'ta En İyi Çiğ Börek Nerede Yenir?

6- Aşkana Mantı, Ulus

Aşkana, İstanbul’da mantı yiyebileceğiniz en güzel adreslerden. Mantının yanı sıra menüde çiğ börek de var. Çiğ böreği çiğ börek yapan en önemli detaylardan biri, yağda hızlıca pişirilmesi. Hem yağ çekmiyor, hem hafif oluyor hem de mideyi rahatsız etmiyor. Hafif kabaran çiğ böreğin, kıyması da sulu sulu kalıyor.

Adres: Etiler Mahallesi, Ahmet Adnan Saygun Cd Metehan Sk. Türkel Apt/Beşiktaş İstanbul TR, D:No:1/1 Ulus Tel: 02122687442

7- Eskişehir Çiğ Börek Evi, Bakırköy

Bakırköy’de canınız çiğ börek istiyorsa yaşadınız. Dolu dolu porsiyonu ve pofuduk pofuduk olup sıcacıkken tabaklara dolan enfes çiğ börekleriyle bu mekandan mutsuz ayrılmanıza ihtimal yok.

Adres: Zeytinlik Mahallesi, Yakut Sokak, No 9, Bakırköy, İstanbul Tel: 02125427074

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum YouTube Kanalımızı takip etmeyi unutmayın!)

Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir