En İyilerİstanbul

İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi – 2016

Meyhane dediğin yerin bir hikayesi, kendine ait bir sözü olmalı. Meyhaneye sadece yemek yemek için değil, eş-dostla keyifli muhabbet etmeye ve demlenmeye gidilir. Ayrıca sonrasında da itinayla gidilen meyhanenin müdavimi olunur.

70’li yıllarda sayısı oldukça fazla ve popüler olan meyhanelerin yerini gün geçtikçe gece kulüpleri ve barlar almaya başladı. Fakat bu meyhane kültürünü devam ettirmeye çabalayan; nostaljik, sanat musikisi eşliğinde koyu sohbetlerin dibine vurulduğu (kısaca geleneksel meyhane anlayışını yaşatmaya devam eden meyhaneler de her ne kadar sayıları az olsa da hala mevcut.

İşte dip dibe -belki sıkış tıkış- oturulan, tam anlamıyla meyhane ruhunu yaşatan, salaş ve lezzetli meyhanelerin en iyilerini sizler için derledik.

İşte İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi;

7- İmroz Restaurant

Picture 7 of 7

Yıllar geçse de lezzetinden ödün vermeyen keyifli bir meyhane. Buranın lakerda, çiroz ve patlıcan mezesi meşhur. Ortamda müzik çalmıyor, tam bir sohbet ortamı. / Adres: Hüseyinağa Mahallesi, Nevizade Sokak, No 16, Nevizade, Beyoğlu, İstanbul - Tel: 0212 249 90 73

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir