En İyilerİstanbul

İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi – 2016

Meyhane dediğin yerin bir hikayesi, kendine ait bir sözü olmalı. Meyhaneye sadece yemek yemek için değil, eş-dostla keyifli muhabbet etmeye ve demlenmeye gidilir. Ayrıca sonrasında da itinayla gidilen meyhanenin müdavimi olunur.

70’li yıllarda sayısı oldukça fazla ve popüler olan meyhanelerin yerini gün geçtikçe gece kulüpleri ve barlar almaya başladı. Fakat bu meyhane kültürünü devam ettirmeye çabalayan; nostaljik, sanat musikisi eşliğinde koyu sohbetlerin dibine vurulduğu (kısaca geleneksel meyhane anlayışını yaşatmaya devam eden meyhaneler de her ne kadar sayıları az olsa da hala mevcut.

İşte dip dibe -belki sıkış tıkış- oturulan, tam anlamıyla meyhane ruhunu yaşatan, salaş ve lezzetli meyhanelerin en iyilerini sizler için derledik.

İşte İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi;

6- Yakup 2

Picture 6 of 7

Asmalı'nın ünlü meyhanesi olan Yakup 2'yi efsane hale getiren; sahibi Yakup Arslan'ın eline kadehini alıp tüm masaları gezmesiyle yarattığı samimiyet. Lezzetli mezeleri ve Levrek Marin siparişi vererek, grupça geldiğinizde oldukça keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Tek dezavantajı ortamın biraz gürültülü oluşu. / Adres: Asmalımescit Mahallesi, Asmalımescit Caddesi, No 21/B, Beyoğlu, İstanbul - Tel: 0212 249 29 25

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir