İstanbul’un En İyi 7 Şarap Evi – 2016

Şarap; meyvenin özellikle de üzümün fermente edilmesiyle üretilen alkollü bir içki. Tabii sadece böyle ansiklopedik anlamıyla tanımlamak doğru değil şarabı… Şarap başlıbaşına Tanrıların içeceğidir :) Biliyorsunuz tanrılar bira içmezler, şıra ise hiç içmezler. Şarap içerler. Hal böyleyken Tanrıların üzüm ve üzüme bağlarına verdikleri önemi de anlamamak mümkün değil tabii.

Şarap başlı başına bir kültürdür. Edebiyatta da şaraba hitaben çeşitli benzetmeler yapılır. Kırmızı rengi dolayısıyla sevgilinin dudağı, âşığın kanlı göz yaşı, İsa’nın kanıdır şarap. Kadehi andıran biçimiyle lale, kırmızı rengiyle gül de şaraptır. Şarabın diğer adı da ‘mey’ olarak adlandırılır. Bazı yerlerde de “bade”dir.

Teknik tarafına girmeden kısaca; bazen yorgunluğun ilacı, bazense romantik gecelerin baş tacı. Peki lezzetli şarabın adresleri neresi? Bir degüstatör (şarap tadımcısı) ya da önolog (şarap bilimcisi) olmasak da şarabın iyisini tadından, kokusundan anlarız.

Şarabın iyisi nerededir, nerede içilir diye araştırdık ve size yepyeni bir liste hazırladık. İşte İstanbul’un en iyi 7 şarap evi..

2- Corvus Wine & Bite

Picture 2 of 6

Bozcaada ödüllü Corvus şaraplarını, leziz tapasları eşliğinde yudumlamak pek bir keyif verici. Sadece şarap tadımı için değil, Kuzey Ege toprağı mahsullerinin hakim olduğu lezzetli menüyü tatmak için de uğramanız gerekiyor. Taptaze ürünler eşliğinde eşsiz şarap tadımı yapmak isterseniz adres belli.. / Adres: Şair Nedim Sokak 5, Akaretler, Akaretler, Beşiktaş - Telefon: 0212 260 54 70

2 thoughts on “İstanbul’un En İyi 7 Şarap Evi – 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.