Kadıköy Moda’da Nerede Ne Yemek Yenir?

Kadıköy’de her geçen gün yeni bir mekan açılıyor. Moda’da da aynı şekilde mekanlar her geçen gün artıyor. Kadıköy Moda’da Harbiden Nerede Ne Yemek Yenir? Sizler için yeni açılan mekanları denedim. Gelin beraber keşfedelim!

İlk durağımız Faruk’s Hot Dog

Biliyorsunuz Amerika’da sosisli sandviç her öğünde yenilebiliyor. Kadıköy’de bulunan Faruk’s Hot Dog çok özel bir sosisçi. Üstelik büfe sosisinde çok iddialılar. Çok keyifli bir mekan. İçerisi Amerika’daki retro restoranları andırıyor.

Yurtdışından getirtdikleri çok özel bir cihazla ekmekleri buharda yumuşatıyor, sosisleri benmari usulü pişiriyorlar. Sosisli sandviçin içerisinde yüzde 100 dana eti sosis, turşu ve salça sosu var. Salça sosusunu kendi özel reçeteleriyle hazırlıyorlar. Tadıyla, aromasıyla enfes!

Acı seviyorsanız hardal ekleyin, hardalı acı ve çok lezzetli. Türkiye’de bu tür bir sosisli sandviç ilk defa yapılmış. Bu yüzden sosislide çok iddialılar…Yolunuz düşerse uğrayın derim!

852 Hong Kong

852 Hong Kong restoranının işletmecisi Hong Kong’lu bir kadın. Eşi Burak beyle burada Uzakdoğu, Çin ve Hong Kong lezzetleri sunuyorlar.

852 Hong Kong’un telefon kodu. İsmi oradan geliyor. Burası bildiğiniz Hong Kong restoranlarından çok farklı. 14 Şubat 2020 yılında açılmış.

Buranın spesiyali Dimsan. Dimsan kelime anlamıyla kalbe giden demek. Burada bir ana yemek kültürü yok. Dimsan, mantı mantığında bir yemek. Normal veya mayalı hamurdan yapılıyor. İç dolguları farklı oluyor.

Lezzeti efsane! Sıcak suda pişirildi ve üzeri soslandı. Gayet yalın ama bir o kadar lezzetli bir yemek. Hafta içi pazartesi kapalı, diğer bütün günler 12.00- 22.00 arası kadar açık.

Ciğerci Ahmet

Ciğerci Ahmet usta Mersin usulü ciğer ve tavuk kanat yapıyor. Tavuk kanatı çok özel. Kadıköy’de böyle kanat yapabilen başka bir mekan yok. Şiş ve mumbarı da çok ünlü.

Ana spesiyali Mersin ciğeri. Yağlı ekmeği alıp ciğeri içine boşaltıyor ve üzerine de soğan piyazı ekliyorsunuz, sonra afiyetle yiyiyorsunuz.
Kimyon sevenler içine kimyon eklemeyi unutmasın!

Diğer bir spesiyali de yaprak kanat. Kanatları akşamdan çok iyi marine ediyorlar. İnanılmaz lezzetli. Gelirseniz hem ciğer hem kanat yiyin, pişman olmazsınız!

Bu arada mumbarları kuzu bağırsağından yapıyorlar.

ciğer kavurma

Morn Kafe

Kadıköy Moda’da Yoğurtçu Parkı’nın tam karşısında Morn Kafe’nin Nata tatlısı meşhur. Nata Portekiz tatlısı. Portekiz’de de yemiştim. Tadına en yakın yediğim Nata tatlısı burada yapılıyor. Bir de çok güzel glutensiz Belçika çikolatalı kekleri var. Kahvenin yanında çok güzel gidiyor.

Şefi Tolga bey çok deneyimli bir işletmeci. Nata bizim damak tadımıza çok uygun bir tatlı. Nata çıtır çıtır, milföy hamuruna benzer hamuruyla, ne çok tatlı ne az tatlı tam kararında ve çok lezzetli. Bütün ürünleri kendi mutfaklarından çıkıyor.

Koço Restoran

Koço Restoran çok eski bir mekan olmakla beraber, çok güzel bir meyhane. Koço Restoran tarihi bir yer. Birçok yazar, şair, gazateci zamanında Koço’ya gelmiş, manzaranın tadını çıkarmış ve hissettiklerini kaleme dökmüşler. Manzara enfes!

Yemekler de var ama mezelerinizi söyleyin, manzaranızı izleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.