KadıköyUykuluk

Kadıköy Rıhtımda Uykuluk Nerede Yenir? Asker Abinin Yeri, İstanbul

İstanbul’da uykuluk denilince aklımıza ilk gelen yer elbette Sütlüce. Sütlüce Osmanlı zamanından kalma eski hayvan kesim yeri (Mezbaha). Sonradan uykulukçular burayı ele geçirmiş. Uykuluk yanına bir de aslan sütü dayamışlar ki demciler için vazgeçilmez olsun. Nitekim Anadolu yakasında uykuluk aradığın zaman seçeneklerin sınırlı. Ya pahalı bir ocak başına gideceksin ya da haritada bir iki yere serpiştirilmiş sakatatçıda şansını deneyeceksin. Ama biz Kadıköy rıhtımda tesadüfen bulduğumuz Asker Abinin Yeri’nde acil uykuluk krizimizin merhemini bulduk, şükür!

Asker Abinin Yeri aslında bir büfe. Özellikle de geceleri acıkanlar adına içine her şeyin konduğu soğuk sandviçleri ile öne çıkan (Bkz. Soğukçu Çağlar) hesaplı bir büfe üstelik. Lakin biz burada önceleri tost, sonraları daha fantazik tost, sonra soğuk sandviç ve en nihayetinde bir öğlen “E, başka ne var mönünüzde?” diye sorarak “Uykuluk” olduğunu idrak ettik.

Kadıköy'de Uykuluk Nerede Yenir?

Anam, uykuluk mu var burada!” diye hayretimiz dile getirdikten sonra da neredeyse haftada bir kez öğlen vakitlerinde yarım ekmek arası, porsiyon, çeyrek ekmek arası şeklinde giden güzellemeler ile uygun fiyatlı ama bir o kadar da tatmin edici uykuluğa doyduk.

Spesifik bir yemeği her zaman her yerde bulmak kolay olmuyor; işte uykuluk da bunlardan biri. Allah razı olsun o asker abi kimse! Kadıköy’deki çok büyük bir eksikliği gideriyor.


[wdi_feed id=”1″]

Asker Abinin Yeri bir restoran değil. Salaş bir meyhaneler sokağı büfesi. Bu yüzden uykuluğunuza çok baharat basılmasını ve fazla pişirilmesini istemiyorsanız bunu orada çalışan arkadaşlara belirtmeniz lazım. Dediğimiz gibi “Uykuluk” ihtiyacınızı bastıracak bir yer. Artık şansınıza ciğer, gerdan veya fındık uykuluktan hangisi gelirse yani…

Geçenlerde bir konuşma arasında lafı geçmişti; Kadıköy’de ne ararsan var artık diye. Yanlış! Hala o kadar çok eksik yemek çeşidi var ki. Şu anda hala sadece ana arterde belirli yemekler üzerinde ilerleyen restoranlar açılmaya devam ediliyor. O işler burgerci, dünya mutfağı (ne demekse), meyhane, dürümcü, dönerci çoğaltmakla olmuyor.

Hasılı uykuluk güzel Asker Abi. Devam.

Gidenler bizden selam söylemeyi unutmasın! (Mekan 24 saat açık)

Afiyetle…

Asker Abinin Yeri Kadıköy

Asker Abinin Yeri
Rasimpaşa mah. İzzettin Sok. No:1/B Kadıköy, İstanbul
Tel: 0216 3304700
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Kadıköy Rıhtımda Uykuluk Nerede Yenir? Asker Abinin Yeri, İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir