AnkaraEn İyilerPide

Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi- 2016

Pide, Karadeniz’dir. Trabzondur, Giresundur, Samsundur.

Ancak bu sene yazın başında Karadeniz’e yaptığımız gezimizde gördük ki, artık eski Rize kavurması, Trabzon tereyağı diye güzellikler kalmamış. Zira, hayvancılık ve mandıracılık maalesef can çekişiyor Karadeniz’de. Rize’ye kavurma etinin, mevsimine göre Amasya ve Erzurum’dan geldiğini öğrendiğimizde üzüldük açıkçası. Bu zenginlikleri korumakta başarılı olamıyoruz. Hal böyle olunca yine en güzel köfteyi, döneri ve pideyi Orta ve Doğu Anadolu’da yiyecekmişiz gibi görünüyor.

Bu kez ülkenin başkentinde, en iyi pidenin izini sürdük, burada durum nedir bir bakalım dedik. Eski tatları bulamasak da, hala işini hakkıyla yapan bir kaç iyi işletme bulduk ve sevindik. Ve listeledik.

Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi için listemize göz atın.

1- Zigana Pide, Yeni Mahalle

Picture 1 of 7

Menüde sadece 4 çeşit pide var. Hamuru gayet yerinde, yağlı pideleri ile lezzetli bir mekan. Karadeniz'i Ankara'ya taşımışlar. Sevdik. Adres: Erciyes İş Yerleri Sitesi 201. Cad. No: 6 Ankara Tel: (0312) 387 0999

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

4 thoughts on “Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi- 2016

 • ümitköyde karadenizin samsun yöresine ait pideler yapan bir yerimiz var yolunuz düşer ise bir uğrayın derim …

  ALAÇAMLI PİDE osmanağa konakları 2494/4.sokak no:7

  Yanıtla
 • Mustafa ÖZBAY

  Sanırım bu sıralamayı yapanlar Abidinpaşa Develi Pide salonunda pide yememişler Ankaranın en iyi kuşbaşılı pidesi develi pide salonunda yenir.

  Yanıtla
 • Celal

  Pide yiyeceksen gs dicle kebab da yiceksin uludere sok. 2/c etlik gata karşısı

  Yanıtla
 • Ahmet YILDIRIM

  Herkes Ankaranın bilinen ve lüks mekanları üzerinden sıralama yapmaya çalışıyor. Zigana pide hiç de birinciliğe oturacak durumda değil. Kendilerince çatalsız bıçaksız yedirince farklı bir şey yaptıklarını sanarak meşhur olmuşlar. Zigana pideye 4-5 defa arkadaşlarımla gittiğimde hamuru yumuşak ve bölünebilen pideler geliyordu. En son eşimle gittiğimde çok sert ve insanın damağını yaralayacak kadar çiğneme imkanı olmayan bir pide ile karşılaşınca ustaya pidenin neden bu kadar sert olduğunu sorduğumda; ukala bir biçimde “bu pide böyle” diyerek “sen anlamazsınıza” getirince bir daha gelmemeye karar verdiğim yerdir.
  Sayılan yerlerin hepsinde pide yemiş birisiyim.
  Anafartalarda tam bir merdiven altı diyeceğimiz ama pidesi de aksine Ankaranın en iyi pidesi unvanını hak eden Merhaba Pide de yemeyen kimse kendince sıralama yapmasın.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir