Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi- 2016

Pide, Karadeniz’dir. Trabzondur, Giresundur, Samsundur.

Ancak bu sene yazın başında Karadeniz’e yaptığımız gezimizde gördük ki, artık eski Rize kavurması, Trabzon tereyağı diye güzellikler kalmamış. Zira, hayvancılık ve mandıracılık maalesef can çekişiyor Karadeniz’de. Rize’ye kavurma etinin, mevsimine göre Amasya ve Erzurum’dan geldiğini öğrendiğimizde üzüldük açıkçası. Bu zenginlikleri korumakta başarılı olamıyoruz. Hal böyle olunca yine en güzel köfteyi, döneri ve pideyi Orta ve Doğu Anadolu’da yiyecekmişiz gibi görünüyor.

Bu kez ülkenin başkentinde, en iyi pidenin izini sürdük, burada durum nedir bir bakalım dedik. Eski tatları bulamasak da, hala işini hakkıyla yapan bir kaç iyi işletme bulduk ve sevindik. Ve listeledik.

Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi için listemize göz atın.

1- Zigana Pide, Yeni Mahalle

Picture 1 of 7

Menüde sadece 4 çeşit pide var. Hamuru gayet yerinde, yağlı pideleri ile lezzetli bir mekan. Karadeniz'i Ankara'ya taşımışlar. Sevdik. Adres: Erciyes İş Yerleri Sitesi 201. Cad. No: 6 Ankara Tel: (0312) 387 0999

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Ankara’nın En İyi 7 Pidecisi- 2016” için 3 yorum

 • 06 Ağustos 2017 tarihinde, saat 13:26
  Permalink

  ümitköyde karadenizin samsun yöresine ait pideler yapan bir yerimiz var yolunuz düşer ise bir uğrayın derim …

  ALAÇAMLI PİDE osmanağa konakları 2494/4.sokak no:7

  Yanıtla
 • 23 Ocak 2018 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  Sanırım bu sıralamayı yapanlar Abidinpaşa Develi Pide salonunda pide yememişler Ankaranın en iyi kuşbaşılı pidesi develi pide salonunda yenir.

  Yanıtla
 • 30 Haziran 2019 tarihinde, saat 22:59
  Permalink

  Pide yiyeceksen gs dicle kebab da yiceksin uludere sok. 2/c etlik gata karşısı

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir