Gurme Haber

Kafa Açan Bira: Problem Solver

Bir Biradan Fazlası

Problem Solver: Türkçesi “Sorun Çözücü” olan siyah şişeli uzaydan gelme görünümlü bir bira geliştirmişler. Yani bir diğer deyişle: Kafa açıcı. Ama kafa açmak için ideal alkol oranının bilimsel olarak tam tamına %0.075 olması gerekiyormuş. Ötesi herkesin tahmin edebileceği gibi hamallık. Hatta bırakın kreativiteyi “batsın bu dünya!” halleri.

Bu yüzden geliştiriciler özel bir şişe geliştirmişler ve biranızı içerken en kreatif anınızı yakalamanız için size şişe üzerinde bir yönlendirme sunmuşlar. Yani dünyadan kopmadan, karaciğeri de fazla zorlamadan sorunlarımızın üstesinden gelelim hesabı…

Neden Sadece Bira?

Ürün güzel ama neticede şarapla ya da hamallığı daha az olan bir içkiyle (viski mesela) pek tabi %0.075 oranı yakalanabilir. Ürünün sadece bira olarak ortaya çıkmış olması biraz kafamı kurcalıyor.

Sanki gizli “sübliminal” bir reklam çalışması gibi geldi bana. Hani çaktırmadan “Bira içersen problemlerin çözülür!” der gibi bir imajı var.

Neyse Şarap ve Viski severler üzülmesin yakında diğer versiyonlarını da görürürüz.

*Not: Öyle bilimsel araştırmaya falan gerek yok rakıda herkesin bildiği gibi kafa açma: 2,5 kadehtir. Artık yüzde olarak oranını bilemem :)

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir