Gurme Haber

Kafeler ve Restoranlar Açıldı mı?

Kafeler ve Restoranlar dün yayınlanan genelgeyle açıldı. Yalnız tam bir açılmadan söz edilemez. Şöyle ki; tüm cafe ve restoranlar sabah 07:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında mekanlarına masa müşterisi kabul edebilecekler. Masalara servis yapabilecekler ve eski hizmetlerine geri dönebilecekler.

Bu çalışma saatleri haftanın altı günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) ile sınırlı. Saat 21:00’den sonra ise mekanlar kapatılmak zorunda. Bu saatten sonra saat 23:59’a kadar ancak ve ancak paket servis yapmaya devam edecekler. Haziran süresince Pazar günleri herkes için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bu bağlamda mekanlar da yasaklarda olduğu şekilde masa müşterisi kabul etmeyecek ve sadece paket servise devam edecekler.

Ayrıca akşam 22:00 itibari ile herkes için sokağa çıkma yasakları devam ediyor.

Böylece her ne kadar kafeler ve restoranlar açılsa da; meyhaneler, alkollü eğlence yerleri, gece kulüpleri, alkollü ocakbaşları maalesef 21:00’da mekanlarını kapatmak zorunda kaldıkları için istedikleri performansta bir açılım gerçekleşiyor denilemez. Malum insanlar genelde bu tip mekanlara 19:00 sonrası gider ve uzun saatler sohbet muhabbet edip gece yarılarına kadar oturur. Yani bu mekanlar için açılma sevindirici bir haber olmaktan çok uzak.

21:00 sonrası açılan ve iş yapan eğlence yerlerini saymıyoruz bile. Bu kademeli açılma haberi onları için yok hükmünde!

Yine de artık bir kafede restoranda oturarak bir şeyler yiyip içmeye şükreder hale geldik.

Umarız bir an evvel tüm mekanlar istedikleri çalışma saatlerine kavuşurlar.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir