KadıköyKapanan RestoranlarTavuk Kanat

Kadıköy’de Tavuk Kanat Nerede Yenir? Kadıköy Lokantası, Kadıköy, İstanbul (Dikkat: Bu Restoran Kapanmıştır!)

Not: Bu restoran kapanmıştır. Sadece tarihi arşivlerde bulunması adına yazı saklanmaktadır.

Multinet banner 01

Efendim bizi bilenler bilir, bulunduğumuz bölgede üç beş çeşit yemeğin etrafımızda olması elzemdir. Bunlardan birisi de “tavuk kanat“tır. Zira tavuğun başka hiçbir yeri kanatı kadar lezzetli değildir. Kadıköy’de Harbiyiyorum için ofis edindikten sonra etrafımızda tavuk kanat yapan ya da bu konuda uzman olmaya aday nereleri var diye gönlümüzden geçirirken, yıllar önce yazdığımız Mersin usulü ciğer şiş yapan Ciğerci Hulusi‘nin tam karşısında bir restoran gördük, ismi; Kadıköy Lokantası.

Her ne kadar türlü yemek çeşitleri olan bir lokanta gibi görünse de dışarıya astıkları “Tavuk Kanat” tabelası çok ilgimizi çekti ve derhal içeriye girdik.

Ortam güzel. İçeride bol sesli bir ablamız ve yanında ustamız var.

Ustamızla sizi tanıştıralım; ismi İsmail. Kendisi Sivas’lı. Sivas’ta nasıl lezzetlere gark olduğumuzu takipçilerimiz pek iyi bilir. Bu yüzden İsmail ustamızdan iyi bir sonuç çıkacağını daha restorana adım atar atmaz idrak etmiş olduk.

tavuk-kanat-izgara-kadikoy-lokantasi-02

Usta kanadın güzel mi?” diye sorduk.

Parmaklarını yalarsın!” diye cevap geldi.

Oooo iddialı! O halde suyunu kaybetmeden hafif acılısından çek bir porsiyon!” dedik ve beklemeye başladık. Açık ayranı da varmış. Söyledik. O da gayet başarılı. Kendisiyle biraz da “Kelle Kırmak” tan bahsettik.

Sonra çok da fazla sürmeden hasır bir sepetin üstüne serilmiş kağıdın içine gömülmüş halde tavuk kanatlarımız geldi. Yanına da çömlekten çöp vazosu. Bu konsept gayet Bibuçuk tarzı ama Kadıköy Lokantası bu sayede bizce olayı gayet güzel yakalamış. Tavuklar ise beklentimizi düşük tutmamıza rağmen gayet sulu ve leziz olduğu için bizi ziyadesiyile mutlu etti. Bundan böyle Kadıköy’de canımız tavuk kanat çektiği anda buradayız sevgili dostlar.

Efendim, işte böyle… Koskoca Kadıköy’de  “Izgara Tavuk Kanat” bulabilmenin yarattığı heyecanın nabzı ile evimizin yoluna koyulduk ve hemen masamıza oturup size bu yazıyı yazdık. (Şaka şaka! 1,5 yıldır burayı biliyoruz ve yazmıyoruz. Önce baktık, demlensin ve iyice otursun diye bekledik. Mekanın kapanmadığını ve tavuk kanatı iyileştirdiğini görünce de artık zamanı geldi dedik. Haydi bakalım hayırlı uğurlu olsun İsmail Usta…)

Tüm Kadıköy’ün iyi yiyici tayfasına selam olsun!

kadikoy-lokantasi-03
Multinet banner 02

Kadıköy Lokantası
Adres: Kadıköy Merkez Mahallesi, Misbah Muayyeş Sokak, No 5/C, Kadıköy, İstanbul
Tel: 0216 3301903

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Kadıköy’de Tavuk Kanat Nerede Yenir? Kadıköy Lokantası, Kadıköy, İstanbul (Dikkat: Bu Restoran Kapanmıştır!)

  • İlker Özdemir

    El değiştirdiği ve eski lezzetini kaybettiğine dair bir kaç yorum gördüm. Varmı son 1 ay içerisinde giden tadan acaba?

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir