KadıköyKapanan RestoranlarLimonata

Moda’da Limonata Nerede İçilir? Limoncu, Moda, Kadıköy, İstanbul (Dikkat: Bu Restoran Kapanmıştır!)

Not: Bu restoran kapanmıştır. Sadece tarihi arşivlerde bulunması adına yazı saklanmaktadır.

Havalar sıcaklaşınca birçok okurumuz bizden ferahlatıcı içerikler istediğini belirten mektuplar göndermeye başladı. Bunu elbette normal karşılıyor ve okurlarımızı haklı buluyoruz. Zira biz de sizin yerinizde olsak birileri ferahlatıcı içecekler sunan mekan önerisi sunsa üstüne atlardık. Bu durumda o kişi biz olduğumuz için buyrun siz bize atlayın ve biz de size adam gibi “Limonata” içebileceğiniz cillop gibi bir mekan tanıtalım.

Geçtiğimiz günlerde “Yok mu, buz gibi limonata içen!?” listemizi hazırladığımızda “Limoncu” isimli yeri bulduğumuz için kendimizi pek şanslı hissettik. Mekan tam Moda’daki meşhur çay bahçelerinin ortasında bir yerde oldukça sakin bir sokağın girişinde konuşlanmış. Aman efendim limonata konusunda nasıl bir uzmanlaşmışlar, nasıl bir ihtisas yapmışlar, nasıl bir ilerleme kat etmişler, nasıl bir Ar-Ge anlatamayız, direk gidip bilfiil yaşamanız gerekiyor.

Lakin abiler (Kerem, Ufuk ve Güven) limonata yapma ve dahi sıvı maddeleri olağanüstü formlara sokma konusunda o kadar deneyimli ki, hikayelerini dinleyince “burası böyle limonata yapmasın da neresi yapsın yea?” diye kendi kendinize soruyorsunuz.

White Mill, Hayal Kahvesi Bistro, Mojo deneyimlerine sahip 3 ortak Limoncu’yu açınca 17 çeşit limonata ortaya çıkarmışlar. Düşünün ki pancarlı ve keçiboynuzlu limonata bile var menülerinde… (Hadi buyur!)

Moda'da Limonata Nerede İçilir?

Limonata denince biz bugüne kadar post modern anlamda sadece naneli, çilekli falan karışımlar bildiğimiz için bu kadar çeşidi ilk önce zihinsel olarak idrak edemedik. Dondurmalı, karadutlu, frambuazlı, hindistan cevizli, böğürtlenli, vişneli ve başka bilimum çeşitleri ile Limoncu’nun bu yıl “Limonata Oskarlarını” almaya hak ettiğine canı gönülden inanıyoruz.

Kerem bey bütün ürünlerin taze geldiğini ve limonataların kendi imalatları olduğunu söyledi. Biz Limoncu’da hem naneli hem de hindistan cevizli limonatalarından denedik. Hindistan Cevizli limonatada hindistan cevizinin bizzat kendisi var. Suyu, şurubu v.b. no no no! Limonataların içine öyle mas mas şeker ise hiç yok. İçerken genziniz şekerden yanmıyor. Gözleriniz sulanmıyor. Bir başka deyişle efendi gibi limonata içiyorsunuz. Ayrıca Moda’da tatil havası alıyorsunuz.

E, daha ne olsun?

Eğer denk gelirseniz bir de “sorbe” denemeleri var. Meyvaları limonla bu kadar iyi işleyen bir mekandan da beklenilen bir hareket bu. Mönülerinde yoksa sorun…Gerçek meyveden sorbe yiyin, ferahlayın ve şükredim.

Şimdi bu “Limoncu” abilere miksolog mu dersiniz, işlerinde çok tecrübeli mi dersiniz, ne derseniz deyin ve fakat Moda’ya uğradığınız zaman özel şişelerinde birer limonatalarını içmeden dönmeyin.

Allah herkesin aklına serinlik versin.

Moda'da Limonata Nerede İçilir? Limoncu Moda

Limoncu Moda
Caferağa, Osman Zeki Üngör Sk. No:2 Moda, Kadıköy
Tel: 0216 5504950

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir