Gurme Haber

Çiğ Köfteci Ali Usta Neden Kapandı?

Kendimize günlerdir bu soruyu soruyoruz. Olayı ay başında (Ağustos) fark ettik ama bu yazıyı yazmadan sağa sola sorup düzgün bilgi almaya çalıştık.

1 Ağustos’ta Çiğ Köfteci Ali Usta’nun her zamanki hizmet verdiği Mimar Vedat sokağın han girişinin üzerinde “Çiğ Köfteci Ali Usta Tadilat Dolayısıyla Geçici Olarak Kapalıdır” ibaresi olan bir beyaz naylon afiş gördük. O afişin altında da bir kağıt üzerine “Çiğ Köfteci Ali Usta Kapandı, Yeni Dükkan Açmadı.” yazıyordu. (Ne biçim afiş lan bu!)

Hanın girişinin önündeki işporta tezgahındaki çocuk gelene don, atlet satmaya çalışıyor, bir de Ali Usta‘yı soranlara cevap veriyordu. Biz de dayanamadık sorduk tabii. Böyle efsane bir adamın mekanının kapanma gibi bir durumu olamayacağını, mutlaka bir yerlerde aynı eğlenceli şovuyla çiğ köftesini yapmaya devam edeceğini düşünüyorduk.

Çiğ Köfteci Ali Usta

Lakin cevap çok sert geldi;

“Yok abi açmadı, taşınmadı, taşınmayacak. Bir daha dükkan açmayacakmış. Kapandı. Yok yani Ali Usta yok!”

Israrla esnafa da sorduk. Aynı cevabı aldık. Şaka gibi! Belli ki hanla ilgili ortada bir rant var. Birilerine peşkeş çekiliyor. Ama işte Eminönü’nde olabilecek en eğlenceli en süper marka da bu sayede ortadan kaldırılıyor.

Yahu böyle bir adam nasıl ortadan kalkar? Her yerde aradık, bulamadık. Sorduk yok. Adamın telefonu da yok.

Çiğ Köfteci Ali Usta Kapanmasın!” imza kampanyamıza lütfen destek olun!

Ali Usta neredesin? Neredeysen ses ver. Teoman gibi müziği bırakabilirsin ama senin özünde bu varsa o çiğ köfte müziğin Teoman’ı tekrar bulması gibi seni de tekrar bulacaktır.

Özünden kaçamazsın. Neredeysen, bu mesajımızı okuyorsan ses ver! 

Milletin arkandan konuşmasına izin verme. Seni seviyoruz Ali Usta! Ses ver.

Seni istiyoruz!

Çiğ Köfteci Ali Usta Kapanmasın!” imza kampanyamıza lütfen destek olun!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Çiğ Köfteci Ali Usta Neden Kapandı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir