BeyoğluKelle Paça

Kasımpaşa’da Kelle Söğüş Nerede Yenir? Söğüşbaşı Söğüşçüsü, Beyoğlu, İstanbul

Kelle söğüş yapanlar ikiye ayrılır: 1. İzmir Usulü Kelle Söğüş yapanlar, 2. Niğde Usulü Kelle Söğüş Yapanlar. Biz her ikisini de ayırt etmeksizin yeriz gerçi ama İzmir Söğüş daha çok lavaş arasında ve ağızda ıslak hamburger misali, Niğde Söğüş ise ekmek arasında ve döner ekmek misali tuşelerle kendini gösterir. Tıpkı Kasımpaşa camii yanındaki Safra Sokak’ta Söğüşbaşı Söğşçüsü Emin abide olduğu gibi.

İstanbul’da şu gün itibariyle İzmir Söğüş yapan tek bir yer olmakla birlikte; Niğde usulü Kelle Söğüş yapan yer 3 tanedir. Bunların bir tanesi Beyoğu Çiçek Pasajı içindeki Muammer Usta, bir diğeri de girizgahını yaptığımız Söğüşbaşı Söğüşçüsü.

Minicik bir dükkan Söğüşbaşı Söğüşçüsü, Emin abi gibi sevecen, güleryüzlü, hoş sohbet, cana yakın, işini seven, insan canlısı, müşterisini yere göğe koyamayan, hizmette sınır tanımayan sevimli bir sahibi/ustası var. (Gidenler bize hak vereceklerdir kesinlikle)

emin-abi-sogus-basi-soguscusu-kasimpasa

Efendiler, bu sevimli söğüşçümüz Kasımpaşa Camii’nin orada kime sorsanız gösterecek Safra Sokak’ta minicik salaş bir dükkan. Tabelası yok. Sokağın (Safra Sokak 1-3) tabelası var bir tek. Emin Usta’yı muhtemelen ayakta ve iş sevgisiyle yanıp kavrulurken görürsünüz. Kellenizi ister porsiyon olarak, isterseniz de yarım/tam ekmek arası alın. Yanına da -Garson ağzıyla- ayran/kola/şalgam söyleyebilirsiniz. Oturup da yiyebileceğiniz bir masa takımı, servis aramayın. Bulamazsınız zaar.

[wdi_feed id=”1″]

Şahsen kelle söğüş seviyorsanız buradaki söğüşün lezzetinin İstanbul’daki diğer Niğde usulü söğüşçülere göre daha belirgin olduğunı farkedeceksiniz. Nedeni Emin Usta’nın işine olan sevgisi muhtemelen. Öyle ki işini 24 saat yapsa yılmayacak bir insana benziyor. Canım benim. Biz de onu çok seviyoruz.

Hasılı Kasımpaşa’ya yolunuz düşerse Söğüşbaşı Söğüşçüsünde kelle söğüş yemeden ayrılmayın ve bizim için de Emin abinin tontiş yanaklarından öpün.

Tüm ehl-i yiyene selam olsun. Emin abi bizden size emanet :)

Vesselam.

sogusbasi-soguscusu-kasimpasa

Söğüşbaşı Söğüşçüsü
Camiikebir Mah. Safra Sokak No: 1 (Kasımpaşa Camii’nin orada sorun) Kasımpaşa – Beyoğlu
Tel: Yok

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Kasımpaşa’da Kelle Söğüş Nerede Yenir? Söğüşbaşı Söğüşçüsü, Beyoğlu, İstanbul

 • serdar

  kardesim. birde telefon yazsaniz. bu adamin telefonu yokmu is yerinde. te anasinin nikahindan geliyoruz bir bakmaşizki kapali. eee gerisini sen dusun artik ne diyeyim???? wn kisa zamanda ya git calisma saatlerini ogren blogu guncelle onuda beceremem ben yazdim gitti dersende tel numarasini yaz kapida millet sovmesin. sana zahmet sevgili söğüşşş…

  Yanıtla
 • ibrahim

  çalışma saati yok kelle bittimi dükkan kapanıyor genellikle dükkân saat 2-3 gibi kapanır sınırlı sayıda kelle çıkarıyor.

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Kadıköy'de En İyi Niğde Usulü Kuzu Kelle Söğüş Nerede Yenir? Kadıköy Kelle Söğüş Muammer

 • Şahin

  Bu adam saat 11 gibi açar 3 4 gibi kellesi biter kapatır. Yanakları öpülesi bı adam gibi anlatmışsınız ama tamamen tok satıcı. Bı dövmedigi kalıyor millete. Soru sorulmaz full asık suratlidir. Kellesi çok güzel olmaza adamın yüzüne bakılmaz

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir