Kışın Dondurma Yer misiniz? – Mini Anket-

Malum önümüz bayram, sonrası ise inceden kış. Bir dost sohbetinde Türk insanının kışın dondurma yeme alışkanlığı kafamıza takıldı. Avrupa ve Amerika’da insanların evlerinde dışarıda lapa lapa kar yağarken dondurmaları lüplettiğini biliyoruz. Ama bize çocukluktan kalma alışkanlıklarla dondurma yemeMEmizi ve eğer yersek boğazımızın şişeceğini, hasta olacağımızı söyleyen büyüklerimizin beynime kazıdığı “Kışın Dondurma Yenmez!” safsatasının bugün de insanlarımızın zihinlerinde hala geçerli olup olmadığını anlamak için Harbiyiyorum Twiter hesabımızda bu mini anketi yapalım dedik.

Aşağıda anketimizin sorusu ve iki şıklı cevabı var. Katkıda bulunursanız seviniriz. Siz kışın dondurma yiyor musunuz bakalım? (Anketimiz 1 hafta içinfe kapanacak, acele edin.)

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir