FatihKöfteKöfteci Dosyası

Köfteci Dosyası: Tarihi Özkan Köftecisi, Eminönü (1. Hafta)

Sevgili dostlar, yeni içerik serimiz Köfteci Dosyası ile tanışın! Bundan böyle her hafta Pazartesi günü ülkemizin milli yiyeceği olan köfte ve köftecilik müessesesi ile ilgili olarak yurdumuzun bir köşesindeki köfteciyi size futbolcu künyesi (kartı) gibi esprili bir dille tanıtacağız. Böylece amacımız bir yıl sonunda gerçek bir köfte ve köfteci külliyatına ulaşmak. Sizlerden de bu konuda destek ve enformasyon bekliyoruz. Birinci haftamızda köfteci dosyası için seçtiğimiz köftecimiz: Tarihi Özkan Köftecisi.

Buyrunuz… İstifade ediniz!

İsim: Tarihi Özkan Köftecisi
Kuruluş: 1960
Yer: Tahtakale, Eminönü
Köfte Stili: Sultanahmetköftesivari
Köfte Kıyma Bileşenleri: Dana koyun karışık. Az ekmekli ve az bıçakla doğranmış soğanlı.
Izgara: Çatalca meşe kömürü
Çalışanlar: Yoğunluktan bıkmış, suratsız ve bıyıklı. Kasadaki amca güler yüzlü ve ilgili.
Ekstra Lezzetler: İrmik helvası güzel, piyazlarında dermason fasulye kullanıyorlar. Ayran da kendi blendleri.
Ödeme Yöntemleri: Nakit, kredi kartı ve yemek kartları geçerli.
Çalışma Saatleri: 06:30 – 19:30
Sonuç: Gidin yiyin işte Allah aşkına, Köfte/Piyaz. Mis. Tarihi atmosfer, sıkışık düzen. Afiyet olsun

Adres: Rüstem Paşa Mahallesi, Uzunçarşı Cadde, No 215, Fatih, İstanbul
Tel: 0212 5137811 – 0212 5201325

Not: “Köfteci Dosyası” konusundaki yardımlarınızı bekliyoruz. Gelin, Türkiye’nin en büyük köfteci arşivini birlikte oluşturalım.

Sizin de bir köfteciniz varsa bizimle iletişime geçmeyi unutmayın! Her hafta Pazartesi günü bir köfteciye hem sitemizde hem de Instagram hesabımızda yer vereceğiz.

Hayırlı ve de uğurlu olsun!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir