BazlamaGurme HaberMuğlaVideo

Kahvaltı İçin: Bol Kaşarlı Tereyağlı Bazlama -Video-

Hamur işini millet olarak pek sevdiğimiz bir gerçek. Böreği olsun, ketesi olsun, gözlemesi olsun, pişisi olsun, ramazan pidesi olsun, bazlaması olsun hepsi yanında peynir ve zeytin oldu mu, o sofra dünyanın en lezzetli sofrası haline dönüşür. Hele sıcak hamur işinin arasına şöyle adam gibi bir Erzincan tulumu düşünün! Düşündünüz mü? İşte onunla beraber bazlama demek Hawai’de Waikiki Beach’te 3 günlük konaklamaya eşdeğer.

Geçtiğimiz haftalarda Jolly Tur’la gerçekleştirdiğimiz Likya Turu‘nda Fethiye‘de otelimizde kahvaltımızın en ilgi çekici yanı şefin yaptığı, tereyağı destekli, içine bol kaşar koyduğu ve sıcacık servis ettiği bazlamaydı. Yemelere doyamadık! Dediğimiz gibi “Ah bir de yanında tulum peyniri olsaydı!” Neyse o da nazarlık olsun.

Sizin için bu bazlamanın hazırlanışını videoya çektik. Hele şefin kullandığı “Hamarat” isimli bir küçük hamur fırını var ki akıllara zarar! İzleyin… (Bu arada Harbiyiyorum Youtube Kanalına yeni yemek videolarımızı izlemek için abone olmayı unutmayın!)
Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir