Ana Sayfa Hamur İşi Bazlama Kahvaltı İçin: Bol Kaşarlı Tereyağlı Bazlama -Video-

Kahvaltı İçin: Bol Kaşarlı Tereyağlı Bazlama -Video-

1978
0
Paylaş

Hamur işini millet olarak pek sevdiğimiz bir gerçek. Böreği olsun, ketesi olsun, gözlemesi olsun, pişisi olsun, ramazan pidesi olsun, bazlaması olsun hepsi yanında peynir ve zeytin oldu mu, o sofra dünyanın en lezzetli sofrası haline dönüşür. Hele sıcak hamur işinin arasına şöyle adam gibi bir Erzincan tulumu düşünün! Düşündünüz mü? İşte onunla beraber bazlama demek Hawai’de Waikiki Beach’te 3 günlük konaklamaya eşdeğer.

Geçtiğimiz haftalarda Jolly Tur’la gerçekleştirdiğimiz Likya Turu‘nda Fethiye‘de otelimizde kahvaltımızın en ilgi çekici yanı şefin yaptığı, tereyağı destekli, içine bol kaşar koyduğu ve sıcacık servis ettiği bazlamaydı. Yemelere doyamadık! Dediğimiz gibi “Ah bir de yanında tulum peyniri olsaydı!” Neyse o da nazarlık olsun.

Sizin için bu bazlamanın hazırlanışını videoya çektik. Hele şefin kullandığı “Hamarat” isimli bir küçük hamur fırını var ki akıllara zarar! İzleyin… (Bu arada Harbiyiyorum Youtube Kanalına yeni yemek videolarımızı izlemek için abone olmayı unutmayın!)
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here