Gurme Haber

Küçük Gurme Harper’s Bazaar Dergisinin Nisan Sayısında

Harbiyiyorum prodüksiyonlarından biri olan Küçük Gurme ile gururluyuz! Yakın zamanda video çekimlerine başladığımız “Küçük Gurme” serimiz ve elbette ismi geçen gurmemiz Ali Burak Sevinç Harper’s Bazaar Kids ekinde bu ay haber oldu.

Bilmeyenler için Küçük Gurme‘nin hikayesi ise şöyle; İsmi geçen Ali Burak Sevinç oğlum olur. (Geçen gün Çiğ Köfteci Ali Usta’nın oğlum olduğunu iddia etmiştim. Videosu burada! O makara tabii.) Bir gün evde daha önce yazarak ortaya çıkardığım “Lezzet Testi” yazılarının videolarını çekmeye karar verdim ve oyuncu olarak kendimi kamera karşısında beğenmeyince elinden iPad’i bırakmayan Ali Burak’ı denemek istedim. Masanın başına oturdu ve ilk çekim ile “Bingo!”

Baktım ki Ali Burak kamera karşısında gayet başarılı, üstelik çok da sevimli duruyor…. Böylece “Hem son zamanlarda içi iyice boşaltılarak yüceltilen “GURME” kavramıyla kendimizce makara yapmış oluruz, hem de siteye yeni bir içerik başlığı oluştururuz” dedim ve kolları yeni bölümler için sıvadım.

Küçük Gurme serimiz işte böyle başladı. Geçtiğimiz ay Harper’s Bazaar dergisinin TR şubesi bizimle iletişime geçti. Küçük Gurme onların da ilgisini çekmiş olacak ki Ali Burak’ın velisi olarak benimle minik bir söyleşi yaptılar.

Aşağıdaki görseli tıklayarak büyütüp “Küçük Gurme” ile ilgili Harper’s Bazaar’a verdiğimiz söyleşiyi okuyabilirsiniz.

Küçük Gurme ile ilgili Youtube kanalımızdaki videoları izlemek içinse burayı tıklayın.

*Not: Siz de mekanınızda Küçük Gurme’nin gelip yemeklerinizi değerlendirmesini ve yayınlamasını isterseniz bizimle [email protected]‘dan iletişime geçin.

kucuk-gurme-ali-burak-sevinc-harpers-bazaar

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Küçük Gurme Harper’s Bazaar Dergisinin Nisan Sayısında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir