Lezzet Testi

Lezzet Testi: BİM – Kıbrıs Tatlısı

BİM peynir reyonlarının gülleri olan tatlılarını bilmeyenimiz yoktur. Kıbrıs Tatlısı’nı bir süredir görüyorduk ancak alıp da denememiştik. Bugün hava yağmurlu, canımız da tatlı çekti o yüzden Kıbrıs Tatlısı’nı alıp deneyelim dedik.

Tatlıyı alırken içeriğine baktık öncelikle, şeker olarak glikoz kullanmamışlar, güzel, pancar şekerinden üretilmiş deniliyor, o da güzel ama başka katkı maddeleri de yok değildi. Şekeri de 100 g için 30,3 g oranıyla oldukça yüksekti. Beğenmezsek tadına bakmış oluruz diyerek sepete attık.

İçinde kaşığı bulunan paketlenmiş gıdaları çok severiz, marketten alıp her yerde yiyebilirsiniz böylece (Salgın döneminde lütfen dışarıda yerken dikkatli olalım, sahilde çimlerde ve piknik alanlarında mesafemizi koruyalım, çöplerimizi yerlere atmayalım!). Kıbrıs tatlısının içinde de kaşığı vardı, oradan bir artı kazandı bizden. Amma velakin…

Gelelim lezzetine…

Aldığımız Kıbrıs tatlısını, genel olarak muhallebili revani diye tanımlayabiliriz. Altta revaniden biraz daha sert bir kıvamda, üzümlü cevizli bir revani, üstünde ise hindistan cevizli muhallebisi bulunuyor.

Alttaki kekin şerbetli tadını muhallebi biraz bastırmış ve güzel bir birleşim olmuşlar. LAKİN!!! İnanılmaz tatlı geldi bize Kıbrıs Tatlısı. Şerbetli ve çok şekerli tatlıları sevenler için ideal olabilir ancak biz bir tanesini iki kişi paylaşıp yiyebildik ki ona rağmen çok şekerli geldi. Şekerden başımıza ağrı girdi hemen.

Şeker rahatsızlığı olanlara kesinlikle tavsiye etmeyiz, aman dikkat deriz hatta! Sağlık problemi olmayan ve şekerli yiyecekleri sevenler için tavsiye edebiliriz. Fiyatı da oldukça makul. 2,95 TL.

Deneyen ve deneyecek olan herkese afiyet olsun.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Lezzet Testi – Şok Market – Pizza Tost
Lezzet Testi: Şok Market – Kahve Kreması
Lezzet Testi: A101 Ürünü – Meksika Soslu Fasulye Pilaki
Lezzet Testi: Şok Market Ürünü – Etsiz Çiğ Köfte (Lezzetix Pratix)
Lezzet Testi: Şok Market Ürünü – Elite Smoothie

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

3 thoughts on “Lezzet Testi: BİM – Kıbrıs Tatlısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir