Lezzet Testi

Lezzet Testi: A101 Ürünü – Meksika Soslu Fasulye Pilaki

Hazır yemek ve acı severlere müjdeli bir yazımız var. A101 market gezimiz sırasında haşlanmış, yemeye hazır satılan baklagiller bölümünde Meksika Soslu Fasulye Pilaki ile karşılaştık. Bir Harbiyiyorumlu olmanın gereklerini yerine getirerek bu değişik yiyeceği denemezsek olmazdı. O yüzden attık sepete hemen.

Haşlanmış baklagilleri sık sık tüketenlerin bir bildiği varmış meğerse. Reyonda haşlanmış nohut, fasulye, yemeye hazır bulgur pilavı çeşitleri… Her şey vardı neredeyse. Ama bunlardan ziyade gönlümüzü Meksika Soslu Fasulye Pilaki çeldi. Çünkü kırmızı fasülye çok da sık rastladığımız bir ürün değil hele de meksika soslu pilaki haliyle…

İlk başta biraz ön yargı oluştu açıkçası, paketin içinde fasulye taneleri ezilmiş midir, düzgün haşlanmış mıdır, konserve tadı olur mu? Bu sorular kafamızda dolaştı durdu eve gidene kadar. Ancak eve gelip tadına bakınca tüm ön yargılar uçup gitti.

Fasulyeler inanılmaz yumuşak bir kıvamda olmasına rağmen ezilmemişti. Konserve tadı da yoktu ki bu bizi ziyadesiyle mutlu etti.

Gelelim lezzetine

Sevgili okurlar, pilaki genel olarak acı :) ama çok güzel bir acı. Meksika soslu fasulye alırken elbette acı bir yemekle karşılaşacağımızı biliyorduk. İçeriğindeki kapya ve jalapeno biber bu acılığın hakkını vermiş diyebiliriz. Başka hiçbir ekleme yapmaya ihtiyaç duymadan yenilebiliyor. Tuzu da oldukça yerinde.

Salçalı, acılı güzel bir sos ile harmanlanmış bu fasulye pilakinin lezzetini biz çok beğendik. Böyle lezzetli pratik yemeklerin olması sevindirici. Üstelik renklendirici, koruyucu madde içermediklerini söylemeleri daha hoş.

Paketi aç, tabağa al ve hemen ye… Yemek yapmaya zamanı olmayanlar veya üşenenler için birebir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Lezzet Testi: Şok Market Ürünü – Etsiz Çiğ Köfte (Lezzetix Pratix)
Lezzet Testi: BİM – Çikolatalı Labne
Lezzet Testi – Şok Market – Pizza Tost
Lezzet Testi: BİM – Kıbrıs Tatlısı
Lezzet Testi: Şok Market – Kahve Kreması
Lezzet Testi: A101 Ürünü – Meksika Soslu Fasulye Pilaki
Lezzet Testi: Şok Market Ürünü – Elite Smoothie

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

3 thoughts on “Lezzet Testi: A101 Ürünü – Meksika Soslu Fasulye Pilaki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir