Lezzet Testi

Lezzet Testi: BİM – Sütlü Bademli Krema

Yeni, değişik ve nadir bulunan ürünleri denemeyi seviyoruz. BİM’in Salı günü ürünlerinde beyaz renkli sürülebilir bir krema gördük. Bu da neymiş diye baktığımızda sütlü bademli krema olduğunu anladık.

Bizim ülkemizde yaygın olarak fındık ezmesi, fıstık ezmesi ve nutella tarzı ürünler görmeye alışkınız ama badem kreması çok da sık gördüğümüz bir şey değil. Tabi ki hemen sepete attık.

İçeriğinde sadece %7 tatlı badem olduğunu görünce bir de nutella ile karşılaştırmasını yapalım dedik. Nutellada fındık oranı %13 ve şeker oranı %56,3’miş. Bizim aldığımız badem kremasında ise şeker oranı daha fazla: %58. İkisi arasındaki şeker oranında dağlar kadar fark yok, lakin tadına baktığımızda nutellaya göre daha tatlı geldi bize.

Adı sürülebilir sütlü badem kreması olunca, bir şeye sürmek icap ederdi, biz de ekmeğe sürdük.

Gelelim lezzetine…

Lezzeti genel olarak güzel ama beklediğimiz gibi bir badem aşkı da uyandırmadı. Daha çok süt reçelini andırdı bize. Sabahları veya gün içinde enerji vermesi için bir parça veya tatlı krizi geldiğinde güzel bir seçenek olur.

Tadı süt reçelini andırınca acaba kahve ile nasıl olur diye düşünmeden edemedik ve hazırladığımız filtre kahvenin içine 1 tatlı kaşığı ekledik. Çok homojen dağılmadı ama güzel bir lezzet kattı kahveye. Eğer alırsanız bu şekilde de denemenizi tavsiye ederiz.

Not: 1 tatlı kaşığı ile biraz tatlı bir kahve oldu, belki siz 1 çay kaşığı koyabilirsiniz zevkinize göre.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Lezzet Testi: A101 – Kinoalı Mercimek Çorbası
Lezzet Testi: BİM – Çikolatalı Labne
Lezzet Testi: BİM – Kıbrıs Tatlısı
Lezzet Testi – Şok Market – Pizza Tost

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

2 thoughts on “Lezzet Testi: BİM – Sütlü Bademli Krema

  • Geri bildirim: Lezzet Testi: BİM - Çilekli Labne | Harbi Yiyorum ®

  • Ömer

    Bu türden değişik lezzetleri tatmayı seven biri olarak benim de dikkatimi çekti. Hemen attım sepete. Lezzeti güzel. Beyaz çikolata tadına çok benziyor. Tüketip 2. kavanozu da aldım. Sonra bir daha alayım, yedekte dursun dedim ama kalmamış ve 2-3 haftadır da gelmiyor. :( Hafif tatlı krizi anlarında ekmeğe sürüp yemek hoş oluyor, hafif.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir