Lviv’de Vişne Likörü Nerede İçilir? Drunken Cherry, Lviv, Ukrayna

Efendim Ukrayna’nın gastronomi ve kültür başkenti olan Lviv’e gidecek olursanız; bilin ki orada bir meydan var ve bütün gastronomik ve kültürel atraksiyonlar o meydan ve çevresinde dönüyor. Bir de meydana girer girmez hangi atraksiyonla başlayayım derseniz bizce ilk olarak Drunken Cherry’ye gitmelisiniz.

Neden? Çünkü iç ısıtıcı ve kafaları güzelleştirerek şehri daha anlamlı hale getirecek, ayak üstü takılabileceğiniz yegane mekanlardan biri Drunken Cherry. İsminin açılımı da “Sarhoş Vişne”. Yani anladınız siz onu.

Ukraynaca bilmenize gerek yok. Kapısının dışında 3-4 kokteyl masası; kapı pencerelerinin üzerinde memişlerini vişnelerle gizlemiş Art Nouve tarzı Alphone Mucha benzeri kızlı vitrayı görünce olayı hemen kavrayacaksınız zaten. Bir de o bar masalarının önünde kristal kadehlerdeki vişne rengi ile ister istemez burada ne oluyor diye mekana doğru yöneleceksiniz.

Evet hazırsanız başlıyoruz!

Vişne Likörü Ukrayna

Hanımlar, beyler “Drunken Cherry” içerisine giriniz ve kendinize bizimkiler “Vişne Şarabı” dese de, kendinize birer kadeh “Vişne Likörü” söyleyiniz. Sonra da dışarı çıkarak bar masalarında bir yer kapıp etrafınıza bakınmaya başlayınız.

Vişne likörünüz her ne kadar gerçek bir likör gibi kıvamlı olmasa da (ki bu yönüyle ve rengiyle şaraba benzetilir) aslında bitiminde acı badem aromasıyla ve şeker oranıyla tam anlamıyla bir likör diyebiliriz.

Rengi çok çekici olduğu gibi bardağınızın içine atılan ve yine acı badem tonlarına sahip olan hakiki vişne de Drunken Cherry’deki içki deneyiminin tamamlayıcısı. İşte mekanın ismindeki “Sarhoş Vişne” de bu bardağın dibindeki Vişne tanesi.

Hızlı içerseniz enseden bir sıcaklıkla beraber şehrin ruhunu daha iyi hissetmeye başlayabilir, yavaş içerseniz belki bir kadeh daha içmek isteyebilirsiniz. Zaten her türlü şekerli bir içki olduğu için hızlıca güzelleşmenizi sağlayacaktır.

Ondan sonra zaten #justlvivit

Şimdi eğer Kiev Otobüsü’ndeki 3 numaralı talimatı alarak bar sandalyeleri etrafındaki Lviv’li kızlara yürüyen Türk abiler görürseniz üzerlerine bu vişne liköründen dökmeyi unutmayınız.

Lvivvesselam!

Not: Mekan içerisinde kafanızı kaldırıp yukarı bakın. Ortamın tüm o loş ambiansını sağlayan avize aslında içi vişne likörleri ile dolu olan şişelerden ibaret. İşte bunlar hep sanat!

Ukrayna Lviv'de Vişne Likörü

Drunken Cherry
Кам’яниця Гаслярівська, Rynok Square, 11, Lviv, Lviv Oblast, Ukrayna
Tel: 380676742661

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

5 thoughts on “Lviv’de Vişne Likörü Nerede İçilir? Drunken Cherry, Lviv, Ukrayna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.