Gurme Haber

Batı Anadolu Grubu ile “İyi Pazarlar”

Geçtiğimiz hafta Salı günü Batı Anadolu Grubu‘nun daveti ile Bodrum’a gittik. Çimento, Beton, Enerji ve Lojistik alanlarında hizmet veren Batı Anadolu Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi olan #İyiPazarlar etkinliği için Türkiye’nin en büyük semt pazarı olan Bodrum Milas Semt Pazarı’nın yolunu tuttuk.

Hava Ağustos ortasına yakışır bir Bodrum sıcaklığında; ancak kıymetli bir ekip ve misafirperver bir karşılama ile Milas semt pazarı girişinde bulunan İyi Pazarlar aracına ulaştığımızda kendimizi bir anda katma değerli bir vahada bulmuş olduk.

iyi-pazarlar-milas-blogger-infuuencer-etkinligi

İyi Pazarlar kısaca Nisan ayından bu yana Ege bölgesindeki semt pazarlarını gezerek muhit halkını sağlıklı beslenme yolunda yardımcı olan bir sosyal sorumluluk projesi. Bugüne kadar 26.500 kişiye faydaları dokunmuş.

Peki Batı Anadolu Grubu bunu nasıl uyguluyor?

Öncelikle gezici araç içerisinde bir diyetisyen ve bir vücut ölçümleme (kemik, yağ endeksi ölçüm aracı) aracı var. Bu da pazara gelen kişilerin vücut yağ, su v.b. dengesinin bir uzman görüşüyle birlikte değerlendirilmesini sağlıyor. Yani pazardan alışveriş yapacaksınız tamam ama İyi Pazarlar gezici aracına uğrarsanız bunu daha bilinçli yapmaya başlıyorsunuz. Kısacası diyete giriyorsunuz canım! Diyetisyen ölçümleme sonrasında değerlerinize bakıyor ve size bir beslenme programı oluşturuyor.

salih-seckin-sevinc-iyi-pazarar-bati-anadolu-grubu

Kişi programı aldığı zaman uygulayacağına dair taahhüt veriyor ve hatta bu taahhütü aslında Sağlık Bakanlığına vermiş oluyor. Sağlık Bakanlığı da bu diyeti yapan kişiyi takibe alıyor ve diyetinin yolunda gidip gitmediğini telefondan takip ediyor. Yani süreç ölçümleme sonrasında da devam ediyor.

Nasıl çok güzel değil mi?

“İyi Pazarlar” Sürdürülebilir Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

Ayrıca İyi Pazarlar aracında halkın konuya ilgisini artırmak için bir de aracın yanına çarkıfelek konulmuş, insanlara çeşitli promosyonlar ve hediyeler de sunuluyor.

Öncelikle şahsım adına Batı Anadolu Grubu‘nu böylesine “sahaya inen” yeni bir sosyal sorumluluk programını geliştirip hayata geçirdiği için teşekkürlerimi sunuyorum. Orada bulunduğum sırada pazara gelen halkın böyle bir hizmeti ücretsiz olarak alırken ne kadar mutlu olduklarını gözlerinden okudum. Sonrasında bunu yerel semt pazarlarına konumlandırmaları daha da güzel. İnsanların haftalık pazar alışverişlerini yaptıkları yerden daha iyi bir yer düşünülemezdi.

Selamlar Bodrum Milas Semt Pazarı’ndayız 🙋🏻😊Batı Anadolu Grubu’nun @batianadolugrubu sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı @iyipazarlar etkinlikleri Ege’deki tüm semt pazarlarında gezici araç ile diyetisyen götüren ve yerel halkın kilo, boy, yağ oranı vb ölçümlemeleri sonucunda onlara özel diyet programları sunan, insanları sağlıklı beslenmeleri konusunda bilinçlendiren pek cici bir inisiyatif 😊✌Üstelik ücretsiz 😎Biz de bu inisiyatifin daha da yaygınlaşması ve bilinmesi için şu anda bir grup blogger ve influencer ile Milas’tayız Keşke Türkiye’deki bütün pazarlar bu kadar sağlıklı ve bilinçli olsa🙏🏼 Ama #iyipazarlar i takipte kalın, çünkü Ege’deki tüm semt pazarlarını dolaşmaya ve ücretsiz diyetisyen hizmeti sunmaya devam edecek✌🏼 Güzel hizmet gerçekten🙋🏻 Tebrikler Batı Anadolu Grubu Evet sanıyoruz en sağlıklı paylaşımımız bu oldu, diyetisyen “Harikasın, boyun kilon yağın süper dengeli” dedi. Sonraki paylaşımları tahmin edebilirsiniz hehe 😅Dağılabiliriz #iyipazarlar #batianadolu #batianadoluile50yil #harbiyedik #harbiyiyoruz #delicious #gourmetfood #iyiyasam #harbibiber

© Harbiyiyorum.com | Yemek (@harbiyiyorum) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Projenin bitimine henüz 1 ay var ama bu süreç sonunda ellerinde çok güzel bir veri olacağına da eminim. Bu veriler ışığında “İyi Pazarlar” etkinliğinin gelecek yıllarda daha detaylı ve kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesine dönüşeceğine inancım tam.

Örneğin; kan şekeri ölçümü ve karaciğer değerlerinin testlerinin de projeye dahil edilmesiyle diyabet ya da benzeri Karaciğer rahatsızlığına sahip ama bunun farkında olmayan kişilerin bilinçlenmesine böylece daha doğru bir diyet programına yönlendirilmesine yardımcı olunabilir.

Batı Anadolu Grubu’nun birebir bireyle temas ettiği bu inisiyatif umarım tüm ülke çapına yayılır ve diğer büyük işletmelere de güzel bir örnek olur.

Bundan böyle projenin yakın takipçisiyim…

iyi-pazarlar-salih-seckin-sevinc-milas-semt-pazari

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir