Gurme Haber

Meal Box’tan Menü Yaptık: Köri Soslu Mantarlı Tavuk, Barbunya Pilaki, Thai Salata

Bu Cuma yine bir Meal Box günü ve CEO’umuz ille de sağlıklı olsun deyince geçtiğimiz sefer söylediğimiz Moğol Usulü Sebzeli Tavuk Erişte ile olan anılarımız aklımıza geldi. Ancak tabii önceki menümüzde tatlı vardı. Bu sefer yaptığımız menüde tatlıdan da vazgeçtik iyi mi?

Patron bu sefer Köri Soslu Mantarlı Tavuk söyledi, yanına da Barbunya Pilaki ekletti. Hayır siparişi veriyorum, bir yandan da göz ucuyla menüye yeni eklenen İrmik Helvası’nı kesiyorum. Çok kesince tabii şişmesin diye söyleyelim dedim. Yalvardım da adam bana mısın demedi. “Bu sefer tatlı yok! Çok istiyorsan yanına bir salata söyle.” dedi hatta.

Emir demiri keser!

Girdim salata menüsüne ilk ne gördüysem onu söyledim. İsmi Thai salatasıymış. “Hah!” dedim “Bir Thai salatamız eksikti”… Sanki pilates yapan kadınlar gibiyiz. Dengeli ve sağlıklı beslenme falan. Vay arkadaş! Düşündüm. Bir ağır işçi olarak bu kadar yemek beni ikindiye anca çıkarır.

meal-box-saglikli-menu

O hezeyanla “İçecek de mi söylemeyelim?” dedim. “Söyle! Canın ne istiyorsa onu söyle.” dedi. Tam kendime yazın Tinto de Verano yapmak için kullandığım Guarana Antarctica söyleyeceğim 3S bana “Şu Mürver Çiçeğiyle Demlenmiş Su dan söyle lütfen” demesin mi?!

Sudan bir sebep yüzünden patronumun kalbini kıracak değilim. Madem sağlık dedi öyleyse sağlıklı olsun. Mürverle demlenmiş suyu da attım sepete.

Siparişimiz 15 dakika içerisine geldi. Köri Soslu Mantarlı Tavuk aslında bildiğiniz göğüs tavuk, kremalı köri sos ve mantardan oluşuyor. Köri olaya tat verdiği gibi aynı zamanda renk de katıyor Barbunya Pilaki, soğuk bir meze aslına. Zeytinyağlı. Dedim şu Pilaki’yi akşama da saklayayım, malum bugün Cuma; akşam ocakbaşına gidebileni var, gidemeyeni var :)

Mesela biz gidemeyenlerdeniz. Çünkü işçiyiz.

İşçisin sen işçi kal Sego!” dedi patron.

Peynirim var, Barbunya Pilakim var. Herkese iyi akşamlar :)

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir