Gurme Haber

Mekanist Yeme-İçme Blogger Buluşması / 3 Temmuz 2012 – Bir Daha, Bir Daha!

3 Temmuz 2012 Salı günü yeryüzünde bir ilk gerçekleşti. Yeme-İçme üzerine yazılar yazan bloggerlar, Türkiye’nin mekan arama motoru olan Mekanist.net‘in düzenlediği bir etkinlikle biraraya geldiler.

Tabi bu buluşma öylesine etkili oldu ki Mekanist çalışanları bile neye sebebiyet verdiklerinin farkına varamadılar.

Öyleyse bunu ilk kez biz açıklayalım. Hazır mısınız? Bu ortaya çıkan sinerji ile hemen ertesi gün İsviçre’de bilim adamları Higgs Bozonu’nu bulduk diye bağırdılar. Aslında bizimle aynı gün bulmuşlardı da ertesi gün duyurdular. Biz de aslında bunu kutlamış olduk. Kelebek Etkisi. Alo?!

Neyse. Bizim için önemli olan Higgs Bozonu‘nun yenilip yenilemeyeceği aslında.

Yeme-İçme Bloggerları Buluşması, Mekanist.net

Efendim gecede catering hizmetleri Eat tarafından şey edilmiş. Aslında bu sunumlara catering demek, catering kavramını biraz zorluyor. Böyle butik, kreatif cicili bicili şeyler hazırlamışlar. Çok özenmişler. Sağolsunlar. Yemeye kıyamıyorsunuz. Bundan sonra ofiste düzenlediğimiz gelenekselleşmiş partilerimizde Eat‘den destek alacağız. Bomba pizzaları ile Pizano Pizzeria‘da pizzaları ile geceye lezzet katanlardandı. Gitmediyseniz yeri Ortaköy’de. Ben orada yedim ama henüz yazmadım. Gerçekten iyiler.

Ama asıl geceye lezzet katanlar elbette bizzat bloggerlardı. Kimler vardı kimler. Oooooooh. Bir kere yeme-içme bloggerlarının kutbu  Hakkı Dayı‘mız oradaydı. Ara vermiş yazmaya. Yalvardık yazsın diye. Yazacak. And içti. Sonra kadim dostlarımız Löplöpçüler ve Oburcan oradaydı. Öpüştük.

Sonradan gurme oldular, bir de altlarına bir otobüs çektiler başladılar lezzet keşiflerine. Hepsi harika insanlar. Onlarla tanışmak muhteşem! Sonradan Gurmeler, tek kelime ile harikasınız. Gurmebus ile hafta sonları lezzet turlarına çıkıyorlar, kaçırmayın!

Mekanist Yeme İçme Blogger Etkinliği, Temmuz 2012

2011’in en iyi yeme içme blogları arasında duyurduğumuz Bay Afiyet ve Bayan Bal Şeker ile Gittim Yedim‘de geceyi renklendiren isimler arasındaydı. Çok fazla konuşamadık ama herkesin mutluluktan ağzı kulaklarındaydı. Sonraki turlarda inşallah daha fazla sohbet ederiz.

Ahmet Eryılmaz‘ı ise burada yazmayacağım. Çünkü kendisi anlatılmaz yaşanır. Birazını yaşamak için buyrun Twitter hesabını takip edin!

Ha birde Mutfak Sırları, Küçük Martha İş Başında ve Endi’nin Mutfağı ile ilk kez bu gecede tanıştım. Hepsinin web sitelerine de bittim.

Aferin Mekanist! Aferin kız, Bahar! 

Gelenekselleştirelim lütfen.

Ulan ne biçim gece yazısı yazdık be!

Vesselam.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

4 thoughts on “Mekanist Yeme-İçme Blogger Buluşması / 3 Temmuz 2012 – Bir Daha, Bir Daha!

  • admin

   Semihcim biz ne zaman buluşalım?

   Yanıtla
 • Tugba

  Ne güzel yazı olmus yahu :) iyi ki de tanıstık ama devamının gelmesini cok cok istiyorum senın de dedigin gibi bi daha ! bi daha ! :)

  Yanıtla
  • admin

   tşkr… görüşmek üzere :)

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir