Video

Meşhur Enginarcı Sercan ( Video)

Meşhur Enginarcı Sercan

Enginar, Türk sofralarının vazgeçilmezi. Sağlıklı ve lezzetli. Üstelik bilinen en eski sebzelerden. Peki bu her derde şifa olan, hünerli ellerde lezzet şölenine dönüşen enginarın en iyisini, en tazesini nereden bulacağız? Enginar mevsimi de geldi malum. Harbiyiyorum olarak yine bir ilke imza attık ve uzun araştırmalar sonucu sizler için dünyanın en hızlı enginar soyan adamını bulduk. Karşınızda; Meşhur Enginarcı Sercan! Enginar onun aşkı, hız ise tutkusu. Speedy Gonzales bile Enginarcı Sercan’ın hızına yetişemiyor.

Salih Abi tarafından Sahrayıcedit pazarında keşfedilen bu hızlı abimiz dakikada 5 enginar soyabiliyor. Enginar ise şaşkın, ben ne ara bu hale geldim diyor. Abimizin tezgahı tamamen enginar üzerine, her şeyini enginarlarına adamış. Enginar nedir bilmeyen insan bile hipnotize alıp satın alıyor enginarları. Salt bae kavramından sonra bu abimiz de enginar adam, son enginar bükücü, artichoke bae gibi isimlerle anılabilir.

Mitolojide tanrı Zeus, Cynara adında güzel bir kıza öfkelenince kızın kalbini dikenli yapraklarla çevirmiş ve onu bir enginara dönüştürmüş. Bu yüzden bilimsel adı olan “Cynara Scolymus” ismini buradan alır. Tanrıları kendine aşık edebilecek bir güzelliği ve karşılarında dimdik durabilecek kadar yüreği olan bir sebze. Bu lezzetin ve kültürün hakkını veren Meşhur Enginarcı Sercan‘ın hızlı ve tutkulu videosuna bakalım.

YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın. :)

 

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir