Gurme Haber

ODTÜ Mutfak Günleri 2018 Türk Mutfağının Evrimi

ODTÜ Mutfak Günleri 2018 Türk Mutfağının Evrimi

ODTÜ Gastronomi Topluluğu bu sene bir ilke imza atarak tüm yemek severleri heyecanlandıracak bir etkinlik düzenlemeye karar vermiş. ODTÜ Mutfak Günleri 19-20 Şubat’ta“Türk Mutfağı’nın Evrimi” teması ile herkesi Ankara’ya, ODTÜ KKM A Salonuna, beklemekteler. Üstelik bu muhteşem etkinliğe katılım ücretsiz! Biz de böyle gastronomik bir etkinliği siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik.

Metro Türkiye Altın Sponsorluğunda gerçekleşecek ODTÜ Mutfak Günleri’nde sektörün önde gelen isimlerinden Elif Bilge Ceylan ve Betül Bildik Ataklı ilk oturum konuşmacıları olarak konuk olacaklar. ODTÜ Mutfak Günleri’nin 19 Şubat’ta gerçekleşecek ikinci oturumunu ise yemek sektörünün duayen danışmanlarından, yemek kültürü alanında yerli ve yabancı pek çok kitabın yazarı olan Osman Serim onurlandıracak. Asıl alanı Dünya Mutfağı olan Şef Tolgar Mireli ise ilk günün son konuğu olarak etkinliğe katılacak.
ODTÜ Mutfak Günleri’nin ikinci gününde ise Ankara’nın sevilen ve tanınan şeflerinden Kaan Özdemir; Türkiye Aşçılar Milli Takımı’nın eski kaptanı, aynı zamanda Avrupa Aşçılar Birliği, Dünya Aşçılar Konfederasyonu üyesi ve Mutfak Profesyonelleri Derneği yönetim kurulu üyesi, UNESCO tarafından desteklenen IOV’un Mutfak Kültürleri araştırma grubu üyesi, rakı dondurması ve lüfer baklavası gibi tatlarla anılan Eyüp Kemal Sevinç; ve de Osmanlı Mutfağının İlber Ortaylı’sı olarak bilinen, yemek kitaplarının Nobel’i “Gourmand Yemek Kitapları Ödülü” sahibi Şef Yunus Emre Akkor katılacaklar. Kapanışına ise Oburcan’ın konuk olacağı bu etkinliğe herkes davetli.
Bizler de Harbiyiyorum.com olarak böyle gurme bir etkinliğe destek olmak istedik ve bu etkinliğin “Basın ve Tanıtım Sponsorları”ndan biri olduk. ODTÜ Mutfak Günleri’nin program akışına bir bakalım.

Program Akışı
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir