Osmanlı Mutfağı’nın En İyi 7 Adresi – 2016

Aslında ona Osmanlı yerine Klasik Türk Mutfağı demeliyiz. Zira, Osmanlı Mutfağı’nın derinlerine inince göçebe Türk toplumun alışkanlıklarının neredeyse tamamını bu mutfaktaki yemeklerde görüyoruz. 3,5 saatte pişen tarçınlı koyun etlerine eşlik eden nefis patlıcan yemekleri, bal-badem ve kayısı eşliğinde kuzu yemekleri, vişneli sarmalar, kavun dolmaları, mutancanalar, muhlamalar, beyraniler…

3 kıtada hüküm sürmüş imparatorluğunun elbette mutfağı da çok renkli ve zengin olacaktır. Bu kadar fazla zenginliği dünyaya tanıtamamamız bir yanda dursun, bu yemekleri ve beraberindeki tarihi Kösem Sultan‘lardan, Muhteşem Yüzyıl‘lardan öğrenmemiz bir diğer yanda! Biz yine, arşivlemeye ve bu lezzetleri kalıcı bir ortamda meraklısına ulaştırmaya çabaladık. Klasik Türk Mutfağı’nın (Osmanlı Mutfağının) En İyi 7 Adresini sizler için listeledik. Sizin de beğendiğiniz adresler varsa yazımızın altına yorum olarak bırakırsanız mutlu oluruz.

*Osmanlı yemeği yiyebileceğiniz başka adresler de biliyorsanız eğer bu yazının altındaki yorum bölümüne yazıp içeriğimize destek olabilirsiniz.

6- Hacı Abdullah, Beyoğlu

Picture 2 of 7

Bir klasik. Servisiyle ilgili eleştiriler alsa da hep aynı kalitede yemek çıkarma konusunda başarılılar. Hünkar beğendi yanında şerbetleri favorimiz. Ayrıntı değerlendirme yazımız burada. Adres: Hüseyinağa Mahallesi, Atıf Yılmaz Caddesi, No 9/A, Beyoğlu, İstanbul Tel: 0212 2938561

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir