Gurme Haber

Piknik Dediğin İnsanın Ayağına Gelir: Paris Picnic

Paris’e gidip de Seine nehri kenarında şarap, peynir ve şarküterilerle piknik yapmak en az Paris’in kendisi kadar romantik bir şey. Seine nehri kenarında hülyalanıp “Keşke şuracıkta Piknik yapsaydık!” diye hayıflananlar için Fransız usülü piknik sepeti servisi geliştirilmiş: Paris Picnic

Paris Picnic‘ten bulunduğunuz yere siparişinizi verdiğiniz andan itibaren yapmanız gereken sadece 1 saat beklemek. Bunun için siteye girerek 4 farklı piknik sepetinden bir tanesini seçrek işe koyulabilirsiniz. 1.Paket: Le CLASSIQUE (2 kişilik):  İçerisinde tercihinize göre şarap, fransız baget ekmeği, peynir çeştleri, işlenmiş et çeşitleri, salad du jour, artizanal çerezler, sezon meyveleri/tatlıları ve soda var. Bu pakedin ücreti 55 Euro.

Aynı şekilde farklı içeriklere sahip diğer sepetler şu isimlerle çeşitleniyor:LE NAUTIQUE (Füme Balık Çeşitleri), LE BONBON (Şampanyalı), LE CHIC (Şampanyalı, Makaronlu)

Fiyatlar 55 – 85 Euro aralığında. En pahalı olanı Le Chic.

Paris Picnic‘ten sipariş vermek için tek yapmanız gereken şey piknik yapacağınız konumu, saati ve istediğiniz piknik sepeti içeriğini en az bir saat öncesinden belirlemek. Tam bir saat sonra sepetiniz bulunduğunuz yere teslim ediliyor. Piknik örtünüz ve yeme-içme için gerekli olan bardak çatal-bıçak v.b. malzemeler de hediye. Yani pikniğe giderken yanıma ne alsam diye kafanızı yormanıza hiç gerek yok.

Bu hizmetin benzeri Türkiye’de tutar mı? Elbette tutar. Örneğin İstanbul’da Caddebostan sahilinde benzer bir hizmet için para ödeyecek insanlar mutlaka olacaktır.

Sizce?

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir