Röportaj

Röportaj: Bursa’lı Güven Et Hakkında Hüseyin Süngü ile Görüştük

Merhaba. Güven Et ismi nereden geliyor? Bize biraz tarihinizden ve kuruluş hikayenizden bahseder misiniz?

Güven Et ismi babamız Yunus Bey’in 1999 yılında kurduğu kasap dükkanınımızdan geliyor, ette güvenin çok önemli olduğunu düşündüğü için bu isimle başladı. Ancak günümüzde, global bir isim olduğu ve bir çok firmanın bu ismi kullanmasından dolayı başka markalarla çok fazla karıştırılıyoruz. Bu nedenle isim değişikliğine gittik ve yeni nesil et market etgel.com market adı ile devam etme kararı aldık.

Kasaplıktan sonra eti işleme ve sonrasında pişirme hikayeniz nasıl başladı peki? Bundan da biraz bahsedelim…

2005 yılında Bursa Gürsu’da şubeleşme kararımız oluştu. Bu kararımızda mangal sürecinin revaçta olması da etkili oldu diyebiliriz. Bu sebeple kasap ve et mangal olarak şubemizi açtık.

Şu an nasıl bir işletme yapınız var? Güven Et’i kimler yönetiyor?

Biz bir aile şirketiyiz. Başta babamız Yunus Bey ve bir kız bir oğlu olarak bizler yönetiyoruz. 

Baba ve annemiz eğtim öğretim hayatımızı tamamlamadan iş hayatına girmemizi istemediler ve izin de vermediler açıkçası. Her şeyin başı eğtimdir dediler ve biz anca Üniversite mezunu olduktan sonra işin başına geçmemize müsaade ettiler.

Restoran kısmında müşterileriniz en çok hangi ürünleri tercih ediyor?

Biz bütün ürünlerimizin işleme kısmını kendi bünyemizde çözüyoruz. Köfte, sucuk ve antrikot müşterilerimizin öncelikli tercihleri oluyor. Antrikotu döküm tavada tereyağlı olarak da sunuyoruz, bu cızırtı ve lezzet müşterilerimizin çok hoşuna gidiyor.

Eti işleme ve pişirmeden önce soslama konusuna önem verdiğinizi biliyoruz? Bu reçeteleri kendiniz mi yazıyorsunuz? Nasıl geliştiriyorsunuz?

Baharat reçetelerin tamamını kendimiz geliştiriyoruz, bu noktada tadım ar-gesine çok önem veriyoruz.

Peki bir de Kasap Et marketiniz var: Etgel.com. Biraz da ondan bahseder misiniz? Nasıl bir proje, nasıl başladı? Nasıl devam edecek? Türkiye’de e-ticaret sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Yeni marka, yeni imaj ve yeni konsept ile bir yola başladık, buradaki hedefimiz ürünlerimizi daha hijyenik olarak hazırlayarak paketli satışını gerçekleştirmek. Bu sayede müşterilerimiz market kısmından kendileri seçerek çok daha özgürce istediklerini alabiliyorlar. 

En çok hangi ürünleriniz satıyor? 

Köfte, sucuk, antrikot sevilen ve en çok tercih edilen ürünlerimiz. 

Bursa dışına da gönderim yapıyor musunuz?

Evet bursa dışına da ambalajlama ve soğukluğu koruyarak gönderim yapıyoruz. 

Füme ürünler konusunda da çalışmalarınız var. Füme dil, füme sucuk gibi.. Bunları ortaya çıkarmak nasıl aklınıza geldi? 

Füme ürünlerimizi geliştiriyoruz, bunları da kendi bünyemizde yapıyoruz. Çeşitliliği arttırarak farklı lezzetlerimizi müşterilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir