Gurme Haber

Seyidoğlu Gıda, Cumhuriyetin 100. Yılında Şehitlerimizi Unutmadı: 100 Bin Paket Helva Hediye Ediyor!

Geleneksel Lezzetlerin Üreticisi Seyidoğlu Gıda, Şehitlerimizin Anısına Özel Helva Dağıtıyor

Seyidoğlu Gıda, 70 yıldır geleneksel lezzetler üretiyor. Cumhuriyetin 100. yılı için özel olarak, şehitlerimizin anısına 100 bin paket helva üretti. Bu özel helvalar, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için yapıldı. Seyidoğlu mağazaları, meydanlar ve camiler gibi yerlerde kurulan stantlarda, vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Geleneklerimize göre sevdiklerimizi kaybettiğimizde helva dağıtmak bir adettir. Helva üreten bir firma olarak, bu geleneği tüm şehitlerimizin anısında yaşatmak istedik. Vatan için savaşmış ve şehit olmuş atalarımızın ruhuna hediye etmek için bu etkinliği düzenledik. Bize bu ülkeyi bırakan ecdadımızı 7 düvelin karşısında saygıyla anmak istedik” dedi.

Seyidoğlu Gıda, İstanbul Hadımköy’deki üretim tesislerinde düzenlenen törenle, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında bir günlük üretimin tamamını halka ücretsiz olarak dağıtacak. Genel Müdür Göksu, özel tasarımlı ambalajlarla 100 bin adet helva ürettiklerini belirtti ve ekim ayının sonuna kadar belirlenen noktalarda halka dağıtacaklarını bildirdi. Göksu, etkinlik için aylar öncesinden hazırlandıklarını belirtti ve “Cumhuriyetimizin 100. Yaşını kutlamak, millet olarak büyük bir gurur kaynağı. Bugün üretebiliyorsak, tüm dünyayla rekabet edebilir bir ekonomiye sahipsek, temelinde Cumhuriyetin devrimleri yatıyor. Cumhuriyet’in sanayi hamlesi, yerli sermayeye verdiği önem sayesinde Türkiye, parlayan bir yıldıza dönüşmüştür. Firma olarak bu hedef doğrultusunda yerli üretim yapma ve milli sermayeyi büyütme, tüm dünyada Türk Mallarının itibarını artırma hedefiyle çalışıyoruz. Bu anlamda bir farkındalık ortaya koymak istedik” diye konuştu.

Farkındalık projesi kapsamında üretilen helvalar, vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir