Gurme Haber

Türk İş İnsanına ABD’den Büyük Ödül

New York’ta yaşayan ve ABD’nin ünlü pizza zinciri Champion Pizza’nın sahibi olan Türk iş insanı Hakkı Akdeniz, ABD Temsilciler Meclisi’nin de aralarında bulunduğu beş ayrı devlet kurumu tarafından “Yılın Topluluk Lideri” ödülüne layık görüldü.

Evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarıyla ABD kamuoyunun yakından tanıdığı Akdeniz, ABD Temsilciler Meclisi, New York Eyalet Meclisi, New York Eyalet Senatosu, New York Belediyesi ve Manhattan İlçe Başkanlık Ofisi tarafından “Yılın Topluluk Lideri” seçildi. New York’ta düzenlenen törende konuşan Hakkı Akdeniz, “Almak için vermeyin, başkalarına vermeleri için ilham olun. Umarım size ilham vermişimdir ve başkalarına da vermeleri için ilham olmaya devam edeceğim” dedi.

Yılın topluluk lideri olarak seçilmekten büyük onur duyduğunu söyleyen Akdeniz, “Bunu, başkalarına iyilik yapmalarına, yardım etmelerine ilham vermek için kullanmayı umuyorum. Umarım insanlar bunu görür ve kesinlikle herkesin bir yerden başlayıp benim yaptığım gibi dünya üzerinde büyük bir etki yaratabileceğini anlar. Bu benim için ömür boyu sürecek bir başarı ve çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

“Almak İçin Vermeyin, Başkalarına Vermeleri İçin İlham Olun”

Konuşmasına “Yavaşla, sakin ol, fazla endişelenme, fazla acele etme, geleceğe güven” sözleriyle devam eden Akdeniz şunları söyledi:

“Hayatımda pek çok insana inandım ve güvendim ama birçoğu beni farklı şekillerde incitti. Ancak bu, beni bugün büyümeye ve vermeye devam eden adam yapan bir yaşam dersiydi. Ama her zaman inandığım bir şey var ki, o her zaman kalbimde olan Tanrı’dır. Almak için vermeyin, başkalarına vermeleri için ilham olun. Umarım size ilham vermişimdir ve başkalarına da vermeleri için ilham olmaya devam edeceğim.”

Evsiz Günlerini Unutmadı

Diyarbakır’da doğan Hakkı Akdeniz, küçük yaşlarda gittiği ABD’de uzun süre evsiz kaldı ve sıfırdan başladığı iş hayatında zirveye yükselen bir başarı hikayesi örneği oluşturdu. Champion Pizza markası ile ABD’nin pizza zincirlerinden olurken Hakki’s markası ile de dondurulmuş pizza ve gıda ürünleri pazarında yerini aldı. Evsiz günlerini unutmayan Akdeniz, evsizlere yönelik yardım çalışmalarıyla ABD’nin örnek kişileri arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir