Türkiye’de En İyi Büfe Sosislisi Nerede Yenir? Sosisçi Faruk, Sahrayıcedit, Kadıköy

Hayat çok enteresan gerçekten! Sosis dersin, sosisli dersin; bugüne kadar bir sosisli sandviçe dair yapılması gereken her şey çoktan yapılmıştır canım dersin; lakin öyle değildir. Hayatta öğrenmenin, göz önünde duran, bu denli basit bir yemeğin bile zarif bir bilek hareketiyle attığı golü görürsün. Heyecanlanırsın… Ey Sosisçi Faruk, sözüm sana! Sen sadece İstanbul ve Türkiye’nin sosisli sandviçini yapmadın aynı zamanda hayatta bizleri derin felsefi düşüncelere de gark ettin.

Mesela tüm gurmeler restoranları ve onların ortaya koyduğu yemekleri yermekle, ya da yüceltmekle meşgulken, sen aslında bize iyi bir ürün nasıl ortaya çıkarılır onu gösterdin. Bir minik iyileştirme ile yediğimiz yemekten aldığımız lezzetin nasıl yedi kat artırabileceğimizi bize işaret ettin. Evet kırmızı kerhane ışıklı salçalı Türk usulü sosis her yerde vardı ama ona hak ettiği itibarı sen geri verdin.

Sen geri verdin Sosisçi Faruk, duyuyor musun beni?

“Birbirinizi yemeyin, azıcık susun da beni dinleyin! Amak-ı Hayal’daki her boku bildiğini sanan körler gibi bomboş tartışacağınıza enerjinizi ve bilginizi yeniliğe verin. Eleştireceğinize iyileştirin!” dedin. 

Ayinesi işti kişinin, lafa bakılmazdı ve çirkindi dar vakitlerde sevdiğini söylemek! Sen ikisini de ustaca yaptın!

Sen ne yaptın aslında biliyor musun sen!? Sen sadece basit bir sosisli sandviçte inovasyon yapmakla kalmadın; biz üstüne ölü toprağı atılmış yeme içme meraklılarına bugüne kadar yediğimiz köfteden daha iyi bir köfte olabileceğini, yediğimiz midye dolmaların daha iyi versiyonlarının bir yerlerde üretilip satıldığını, sabah kahvaltıda yediğimiz poğaçaların çok daha lezzetlilerinin olabileceğini, bugüne kadar yediğimiz tüm balık ekmeklerden daha da lezzetli balık ekmekler olabileceğini ispatladın bize. Üstelik tüm bunları sokağa indirdin, herkese, ecmaine, halka taşıdın.

Özerhisar ayranı ve turşulu büfe sosislisi yakın çekim foto

Allah senden milyon kere razı olsun Sosisçi Faruk! Şüphesiz sen Türkiye’de yeme içme aleminde yeni bir dönemin başlangıcı, bir dönemin de kapınışısın. Tarih “Sosisçi Faruk” ismini altın harflerle yazacak, ecdadımız, evlatlarımız her daim seninle gurur duyacak.

İyi ki Almanya’dan kalkıp geldin! İyi ki orada öğrendiğin doğru sosisli yapma ilmini bizlere de taşıdın. İyi ki yeğenine el verdin, iyi ki bir tekel bayii içinde bile ne harikalar yaratılabileceğini gösterdin. Dayılar bunun için değildir de nedir!?

Neyse efendim, heyecandan çok kaptırdık. Sosisçi Faruk, Türkiye’nin en iyi büfe sosislini yapıyor. Bugüne kadar bize ucuz sosisli yedirecekler diye nişastalı, kimyasallı, maliyeti 0,10 kuruş bile olmayan ne idüğü belirsiz sosisli sandviç yediren büfeler utansın! 

türkiyenin ilk dana etinden sosisçi faruk sosislisi

Çok yaşa Sosisçi Faruk! Türkiye’de ilk ve teksin. Taklitlerin elbette olacaktır, olmalıdır da ama bizim için her daim “Devrimci Sosisçi Faruk” olarak kalacaksın! 

Logonu, resmini Che Guevera gibi gelecek nesillere taşıyacağız!

Harbiyiyorum Instagram hesabındaki Sosisçi Faruk paylaşımı… (Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.)

Türkiye’nin en iyi büfe sosislisini yapan adamı unutmayacağız, unutturmayacağız.

Vesselam!

Not: %100 dana sosis + özel hardal + turşu + sandviç ekmeği + ketçap, mayonez, isteyene Sriracha sos + Özerhisar Ayranı (kalite!) biz gittiğimizde 10 TL idi! Her gidişimizde en az 2-3 tane gömüyoruz. (1 USD = 5,73 TL)

Sosisçi Faruk
Sahrayı Cedit, Cebesoy Sk. No:29/A, 34734 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 359 41 67

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Türkiye’de En İyi Büfe Sosislisi Nerede Yenir? Sosisçi Faruk, Sahrayıcedit, Kadıköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir