Gurme Haber

Türkiye’de Gastronomi Dünyasına Yön Verecek Yeni Kitap: Türkiye Gastronomisi Neden Hak Ettiği Yerde Değil?

Salih Seçkin Sevinç ve Eray Kılıç kaleminden çıkan Türkiye Gastronomisi Neden Hak Ettiği Yerde Değil? kitabı, KDY Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. 

Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya, Her Şeyin Başı Blog, Harbiyiyorum: Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir?, Ölüm Yolcusu Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri ve Ruhani kitaplarının da yazarı olan Salih Seçkin Sevinç, Eray Kılıç ile birlikte Türkiye Gastronomisi Neden Hak Ettiği Yerde Değil? kitabında global ölçekte Türkiye gastronomisinin şu andaki yerini ve gelecekte hak ettiği değeri hangi stratejilerle kazanabileceğini derinlemesine analizlerle ele alıyor.

Daha çok sektöre ve Türk toplumuna bir manifesto niteliğinde yazılmış olan kitap, “Mikro” ve “Makro” olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Salih Seçkin Sevinç ve Eray Kılıç “Mikro” bölümünde Türkiye’nin bugüne dek üst üste koyarak inşa ettiği sosyolojik ve kültürel edinimlerini gastronomi penceresinden ele alırken, “Makro” bölümünde çerçeveyi genişleterek Türkiye gastronomisinin geleceği ve uluslar arası arenada hak ettiği değeri nasıl bulabileceğine ışık tutuyor.

Arka Kapaktan

“Türk mutfağı, zengin mirası ve kendine özgü lezzetleriyle dünya çapında tanınmayı hak ediyor. Ancak bu zenginlik, hak ettiği değeri neden bulamıyor? ‘Türkiye Gastronomisi Neden Hak Ettiği Yerde Değil?’ kitabında, Salih Seçkin Sevinç ve Eray Kılıç, Türk gastronomisini uluslararası arenada hak ettiği yere taşıyacak stratejileri ele alıyor. Türkiye’nin eşsiz yemek kültürünün derinlemesine analiziyle bu eser, sadece bir eleştiri değil, aynı zamanda bir manifesto niteliğinde. Türk mutfağının dünya sahnesindeki yerini bulması için atılması gereken adımları, cesur ve samimi bir dille anlatıyor. Gastronomiye ilgi duyan herkes için vazgeçilmez bir kaynak olan bu kitap, Türk yemek kültürünün geleceğine ışık tutuyor.”

Künye 

Yayınevi: KDY Yayınları
Kitap Adı: Türkiye Gastronomisi Neden Hak Ettiği Yerde Değil?
Yazar: Salih Seçkin Sevinç,  Eray Kılıç
Tür: Yemek
Basım Tarihi: 01 Şubat 2024
Sayfa Sayısı: 124 sayfa
Ebat: 13 x 19,5 cm

Kitap siparişini buradan verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir