Gurme HaberGURME NOTLARI

Virolog Gözüyle Corona Hakkında Her Şey – Emin Çapa

Emin Çapa Virolog Prof.Dr. Kenan Midilli’ye virüsle ilgili aklınıza gelebilecek bütün soruları sormuş. Hocam da güzel bir sağduyu ve sükunetle yanıtlamış. Sosyal medyada inanılmaz bilgi kirliliği var, korkunç bir akıl tutulması, panik hali hakim ve hatta cinnet geçirenlere bile rastlamaya başladık.

Lütfen sakin olun; stres ve panik bağışıklık sisteminizi, merkezi sinir sisteminizi bozarak virüsün daha da etkili hale gelmesinden başka bir işe yaramaz. Ayrıca virüsten değil panikten, korkudan başka hastalıklar başınıza bela olur Allah korusun.

Tüm dünya şu anda bu virüsle karşı karşıya ve üstesinden hep beraber geleceğiz. Lütfen sakin olun.

Bazılarınız (ki bazıları doktor) senin işin yemek, yemek paylaşsana diye bize (nedense) yerimizi biçme kabadayılığına soyunuyorlar ama güzel kardeşim ben de senin işin bağırsak, bize bağışıklık sistemi kuvvetlendirmek ile ilgili, bağırsak floramızla ilgili sen konuş/ bilgi ver dediğimde sus pus kalıyorlar. Bu tip insanlar paniği yaymaktan, beyinlerimizi kirletmekten öte bir işe yaramıyorlar. Ya da bazılarınız sanane ne alaka Yavuz Dizdar vs corona konusu senin itibarına leke düşürecek diyorlar.

Bu konunun bir ucu yemek, bağışıklık ve sağlıklı beslenme olduğu sürece burada aklımıza yatan, süzgecimizden geçirdiğimiz her şeyi paylaşırız; neticede biz de bu dünyadan ayrı bir gezegende yaşamıyoruz; ayıca bu bir itibar/imaj meselesi de değil.

Lütfen aklınızı enerjinizi, hastalarınızı iyi etmeye ya da Corona virüsten kendinizi ve yakınlarınızı korunma yollarına saklayın. Toplumsal nefreti yaymaya, paniği ve korkuyu yüceltmeye değil.

View this post on Instagram

Emin Çapa @emin_capa Virolog Prof.Dr. Kenan Midilli’ye virüs 🦠 le ilgili aklınıza gelebilecek bütün soruları sormuş. Hocam da güzel bir sağduyu ve sükunetle yanıtlamış 👍🏼Sosyal medyada inanılmaz bilgi kirliliği var, korkunç 😳 bir akıl tutulması, panik hali hakim ve hatta cinnet geçirenlere bile rastlamaya başladık . Lütfen sakin olun; stres ve panik bağışıklık sisteminizi, merkezi sinir sisteminizi bozarak virüsün daha da etkili hale gelmesinden başka bir işe yaramaz. Ayrıca virüsten değil panikten, korkudan başka hastalıklar başınıza bela olur Allah korusun . Tüm dünya şu anda bu virüsle karşı karşıya ve üstesinden hep beraber geleceğiz🙏🏼 Lütfen sakin olun . Bazılarınız (ki bazıları doktor) senin işin yemek, yemek paylaşsana diye bize (nedense) yerimizi biçme kabadayılığına soyunuyorlar ama güzel kardeşim ben de senin işin bağırsak, bize bağışıklık sistemi kuvvetlendirmek ile ilgili, bağırsak floramızla ilgili sen konuş/ bilgi ver dediğimde sus pus kalıyorlar. Bu tip insanlar paniği yaymaktan, beyinlerimizi kirletmekten öte bir işe yaramıyorlar. Ya da bazılarınız sanane ne alaka Yavuz Dizdar vs corona konusu senin itibarına leke düşürecek diyorlar . Bu konunun bir ucu yemek, bağışıklık ve sağlıklı beslenme olduğu sürece burada aklımıza yatan, süzgecimizden geçirdiğimiz her şeyi paylaşırız; neticede biz de bu dünyadan ayrı bir gezegen 🪐 de yaşamıyoruz; ayıca bu bir itibar/imaj meselesi de değil . Lütfen aklınızı enerjinizi, hastalarınızı iyi etmeye ya da Corona virüsten kendinizi ve yakınlarınızı korunma yollarına saklayın. Toplumsal nefreti yaymaya, paniği ve korkuyu yüceltmeye değil . #coronavirüsü #covid_19

A post shared by © Harbiyiyorum.com 👉🏼 Yemek (@harbiyiyorum) on

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir