Gurme Haber

Yeni Başlayanlar İçin: Sirha İstanbul 2015 Nedir?

Sirha İstanbul, Restoran, otel işletmeleri ve yiyecek sektörünün İstanbul’da çeşitli yan etkinliklerle desteklenmiş buluşmasıdır.

26-27-28 Kasım’da İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik bu yıl sektörü bu yıl (2015) 3.kez bir araya getiriyor. (Harbiyiyorum.com olarak biz de etkinliğin basın destekçisiyiz. Misafirimiz olarak davetiyelerinizi buradan alabilirsiniz!)

300 marka ve 12.000’den fazla sektör profesyonelini ağırlaması planlanan etkinlikte 5 ayrı ve önemli süreç birlikte gerçekleşiyor. Bu bağlamda yiyecek ve içecek sektör profesyonellerinin bir nevi karnavalı da diyebiliriz.

Sirha İstanbul içerisindeki alt etkinlikler aşağıdaki ana başlıklar altında toplanıyor.

Omnivore İstanbul 2014

Fuar ve Konferanslar

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da tüm gurme ürünleri, gıda ithalatçıları, oteller, mutfak okulları, Yöresel Lezzetler/Anadolu Lezzet Envanteri ve sektöre dahil tüm enstrümanlar yine bu yıl da Sirha İstanbul ana çatısı altında sergileniyor olacak. Fuarda konferanslar ve zirveler ayrıca takip edilmesi gereken entelejans faaliyetler arasında. Örn: Dünya Mutfak Zirvesi ve Leader’s Club ve 6. Duyu Gastronomi Platformu’nun pop-up restoran konseptindeki inovatif restoran konseptleri kaçırılmamalı.

Omnivore İstanbul

Bocuse d’Or

Fransa merkezli ve dünyaca ünlü/prestijli yemek yarışması. Burada Türkiye’nin önde gelen şefleri hünerlerini sergileyecek ve birinci seçilen şefimiz uluslararası finalde yarışmaya katılma hakkı kazanacak.

Bocuse d’Or hakkında detaylı bilgi burada…

Cupe De Monde de la Patisserie

Bocuse d’Or’un tatlı/pastacılık alanına uyarlanmış ve yine dünyaca ünlü prestijli bir yarışma. Aynı şekide bu yarışmada da başarılı olan uluslararası finalde yarışmaya katılım hakkı kazanacak.

Omnivore Istanbul 2014

Omnivore İstanbul

Dünyanın ilk gezici mutfak festivali bu yıl üçüncü kez İstanbul’da. Dünyaca ünlü şeflerle, Türk şefler katılımcılara gastronomik tadım mönüleri oluşturacak ve bunları denettirecek. Ayrıca çeşitli workshoplarda deneyimlerini aktaracaklar.

Omnivore hakkında detaylı bilgi burada…

Etkinlik bu ana başlıkların dışında daha bir çok renkli aktiviteye de ev sahipliği yapıyor. Önümüzdeki hafta size bu alt başlıkları detaylı olarak açıklıyor olacağız.

Şimdilik bu yazıyı hazmetmeniz yeterli :)

Bu yıl Harbiyiyorum.com’un da basın destekçisi olduğu Sirha İstanbul bir GL Events organizasyonu’dur. 

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

4 thoughts on “Yeni Başlayanlar İçin: Sirha İstanbul 2015 Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir