Diğer Listeler

2015’te En Çok Okunan Harbiyiyorum Restoran Yazıları

Bu yıl da geleneği bozmayalım ve 2015’te Harbiyiyorum.com’da yine en çok hit alan restoranları ve bu mekanlardaki lezzetleri yayınlamaya devam edelim dedik. Elbette bu yıl sonuna doğru yazdıklarımız henüz yer yüzünde yeterli gün yüzü görmediler ama olsun. Neticede geçen yıl hazırladığımız “2014’te En Çok Okunan Harbiyiyorum Yazıları” listemize göre epey değişiklik var. Demek ki bazı yazılar geriden gelip en üsttekileri tahtlarından etmişler.

Rakamlar yalan söylemez aşağıda da göreceğiniz gibi gayet etobur bir toplumuz. Aklımız fikrimiz ette. Dana, kuzu, keçi, koyun… Bu yüzden ülkedeki “Steakhouse“, “Kebapçı“,  “Köfteci” ve “Hamburgerci” lerin sayısının neden arttığını ve artmakta olduğunu da anlamış oluyoruz.

Bu listeyi daha çok bir maraton gibi düşünün. Biz her yıl 365 günlük aralığı ele alıp en çok gösterim alan yazıları derledik.  Uzun vadede hangi lezzet/restoran öne çıkıyor, hangisi geride kalıyor, trendler ne; bu sayede bir almanak gibi izleyebilirsiniz…

Herkese güzel, sağlıklı ve bol lezzetli bir yeni yıl dileriz..

1. Meşhur Köfteci Mustafa, Islama Köfte, Adapazarı

Islama Köfte bu yıl Küşlemeci Halil Usta’yı tahtından etti. Yani nasıl oldu bir tahmin yürütmek gerekirse Adapazarı’nın İstanbul’a yakınlığı diyebiliriz ancak. Evet, kırmızı toz biberli kemik suyuna batırılıp çıkarılan ekmeklerin renkli görüntüsü ile köftelerin kontrastı midelerde de aynı etkiyi yapıyor :) (Detaylı Meşhur Köfteci Mustafa yazımızı okumak için tıklayın!)

Islama Köfte - Meşhur Köfteci Mustafa - Sakarya

2. Kebapçı Halil Usta, Küşleme, Gaziantep

Bu yıl Halil Usta tahtından oldu vallahi. Ama geçtiğimiz yıl olduğu gibi sitemizde ikinci en çok trafiği Halil Usta ve Küşlemesi aldı. Ne küşlemeymiş arkadaş? Ye ye bitmedi. Memleketteki tüm küşlemeleri Halil Usta topladı ve sattı. Küşleme ekonomisine ve tüketimine Harbiyiyorum ailesi olarak katkımızdan ötürü mutlu ve gururluyuz. (Detaylı Kebapçı Halil Usta yazımızı buradan okuyun!)

Küşleme - Kebapçı Halil Usta - Gaziantep

3. Koç ve Gel-Gör Cağ Kebap Salonu, Cağ Kebabı, Erzurum

Efendim, cağ kebabı denen şey Erzurum’da yenir. Bu listede bu yazıların en çok okunmasının sebebi de budur. Ama Cağ Kebabı gerçekten muazzam bir şey değil midir? Kim bulduysa ve geliştirdiyse Allah bin kere razı olsun. (Detaylı Koç ve Gel-Gör Cağ Kebabı yazımızı okumak için tıklayın!)

12-meshur-erzurum-cag-kebap

4. Aydın Tava Ciğer Salonu, Edirne Ciğeri, Edirne

Ciğerin ciğer tadında hisselmediği bir ciğer Edirne ciğeri. Yani Ciğer’e yeni başlayacaksanız eğer Edirne ciğeri ile başlayın sevgili dostlar. Yanına da özel kurutulmuş acı biberi ile enfes bir sonuca ulaşın. Edirne Ciğeri İstanbul’da da var ama elbette Edirne’de yemesi bir başka. Aydın Tava Ciğer Salonu da iyi Edirne Ciğeri icracılarından biri. (Detaylı Aydın Tava Ciğer Salonu yazımızı okumak için tıklayın!)

edirne-tava-cigeri-aydin-ciger-salonu

5. Gül Büryan Kebap Salonu, Büryan, Fatih, İstanbul

Füme gibi değil gibi… Yer altı tandırlarında saatlerce pişirilen iç organları alınmış kuzuların lezzetine varabileceğiniz en iyi örneklerden biri de işte bu: Büryan. Şüphesiz bu yıl “Büryan” yükselişte. Sanki yukarıdaki Küşleme ile kardeş mi oldular ne? (Detaylı Gül Büryan Kebap Salonu yazımızı buradan okuyun!)

Büryan - Gül Büryan / Fatih

6. Metanet, Beyran, Gaziantep

Kafiye olsun diye değil. Büryan dan sonra Beyran. Çok da ilgisiz değil aslında :) Ancak şunu bilelim. Beyran asla bir çorba değildir. Ayrıca Metanet gibi beyran yapan da yok. Gaziantep’in neden Unesco’nun koruması altına alındığını bir kere daha idrak edelim. (Detaylı Metanet yazımızı okumak için tıklayın!)

Beyran-Metanet-Gaziantep-

7. Erdal Ustanın Meşhur (Zurna) Dürümü, Kadıköy, İstanbul

Erdal Usta Hatay’dan geliyor ve 70 cm’lik tavuk dürüm icat ediyor. İsmini de “Zurna” koyuyor. Üstelik çok ucuz. Herkesin gözü onun üstünde. Taklitleri de türedi. Lezzetten çok büyük beklentiniz olmasın ama icat büyük.  (Detaylı Erdal Ustanın Zurna Dürümü yazımızı okumak için tıklayın!)

zurna-erdal-ustanin-meshur-70cmlik-durumu-01

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “2015’te En Çok Okunan Harbiyiyorum Restoran Yazıları

  • Hepsi çok iyi mekanlar özellikle Gül Büryan’a ben de bayılıyorum. Çok güzel bir derleme olmuş bizler için de öğretici :)

    Yanıtla
  • soley

    merhaba sizleri sakarya merkezde ıslama köfte yemeye davet etmek istiyorum.ben de işletme sorumlusuyum. birde bizde yemenizi çok cani gönülden istiyorum. 0544 496 87 43

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir